18.10.18

Furčania pátrajú po násilníkoch, ktorí v noci napádajú ľudí

Foto: FB furca 04022

Pred pár dňami sa na sociálnej sieti v skupine obyvateľov mestskej časti Dargovských hrdinov (Furča 04022) objavil oznam o pátraní po neznámej osobe, ktorá v noci napáda ľudí.

Svojimi nepríjemnými skúsenosťami prispeli do diskusie piati obyvatelia. Väčšinu hovoria o dvoch chlapoch, z ktorých jeden mal v rukách nôž a napadol ich pri obchodnom centre Hornád (Hnedák).

reklamná správa

NAJČERSTVEJŠIE MÄSO A VÝROBKY V KOŠICIACH

Kvalitu mäsa garantuje náš vlastný bitúnok. Exkluzívne iba v potravinách KLAS.

Zistite viac

Poznávacie znamenia

„Mal tmavú teplákovú súpravu, bol holohlavý a mal okolo 30. Nabudúce keď, chceš byť frajer aj s kamošom, tak poď čisto na ruky a príbor nechaj doma,“ píše sa v jednom statuse.

Ďalšieho muža podľa popisu prepadla tá istá dvojica. „Obaja boli v teplákových súpravách.“ 
Nike sa podobný incident stal pri venčení psíka okolo polnoci. „Vybehol na mňa spoza rohu s nožom, tmavomodrá bunda, tmavé tepláky a holá hlava... Tak som utekala, že chúďa môj pes šiel šmykom za mnou, lebo ma chcel brániť...“ 

V podobnom duchu sú aj výpovede ďalších dvoch ľudí. V diskusii sa mnohí Furčania zastrájajú, že si na dotyčných násilníkov počkajú a vybavia si to s nimi „ručne-stručne“. 

Na komentáre reagoval aj starosta MČ Jozef Andrejčák: „Dobrý deň, na základe vašich informácií sme informovali Obvodné oddelenie PZ Dargovských hrdinov. Polícia v danej lokalite zabezpečí zvýšenú kontrolu a tiež priamy výkon služby. S danými informáciami bude aj ďalej pracovať,“ píše sa v jeho príspevku v diskusii.

Pátranie vyhlásila skupina na sociálnej sieti.foto: FB furca 04022
Pátranie vyhlásila skupina na sociálnej sieti. Foto: FB furca 04022

Občania násilníka stotožnili

„Súkromným detektívom“ sa podarilo odhaliť aj totožnosť predpokladaného páchateľa, dokonca aj s jeho bydliskom. Chceli sme teda vedieť, či polícia takéto statusy sleduje a či jej pomáhajú v odhaľovaní trestnej činnosti. 

„Policajný zbor v pondelok obdržal podnet od starostu košickej mestskej časti Dargovských hrdinov. Príslušníci Policajného zboru v súčasnej dobe pracujú na stotožnení podozrivej osoby a náležitom objasnení skutku. V poslednom období nebolo zo strany občanov uvedenej mestskej časti prijaté žiadne trestné oznámenie obdobného charakteru,“ uviedla hovorkyňa KR PZ Lenka Ivanová.

Na otázky, či sa už páchateľa podarilo odhaliť, resp. chytiť, či sa už voči nemu vedie nejaké konanie a či aj takéto „pátranie“ pomáha pri dokazovaní trestnej činnosti, sme odpoveď nedostali.

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím