12.09.20

Hlavnú ulicu zaplnili luxusné superšportiaky

Foto: Veronika Janušková

Viac ako štyridsať superšportiakov v sobotu (12. 9.) doobeda zavítalo do Košíc. Jedinečná charitatívna jazda naprieč Slovenskom chce pomôcť detičkám s neurologickými ťažkosťami. 

Ide už o druhý ročník podujatia Rally Radosti. Cieľom je spojiť ľudí s rovnakou záľubou, aby sa spoločne angažovali a pomohli dobrej veci. Minulý rok sa im podarilo vyzbierať viac ako 5000 eur, ktoré putovali deťom s onkologickým ochorením.

„Chceli sme spojiť príjemné s užitočným. Máme široké kontakty na kamarátov, ktorí majú pekné a zaujímavé autá a a tie sme  využili na prilákanie ľudí, ktorí mohli prispieť do charitatívnej zbierky. Tá však beží celý rok a toto je jej vyvrcholenie,“ hovorí spoluorganizátor podujatia Michal Krajčír.

Jazda Slovenskom

Celá zbierka sa rovným dielom rozdelí na tri časti. Vyzbierané financie následne poputujú do nemocníc v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach. „Konkrétne na oddelenia, kde sa liečia detičky s ťažkými neurologickými diagnózami. Tento rok by sme chceli vyzbierať aspoň 20 000 tisíc eur.“

Superšportové autá sa nezastavili len v Košiciach. Od piatka do soboty majú v pláne navštíviť aj ďalšie mestá. „Boli sme už v Trnave a Zvolene a našu jazdu v nedeľu zavŕšime v Nitre.“

Jedinečný kúsok

Medzi najzaujímavejšie autá patrili McLaren či Lamborghini. „Dokonca tu máme aj jednu ,limitku´, pretože tu máme superšportiak Lamborghini, z ktorého bolo vyrobených na svete len 500 kusov,“ dodáva M. Krajčír.

Majiteteľ  Fordu Mustang  GT sa do charitatívnej jazdy zapojil už aj minulý rok. „Myšlienka pomáhať takýmto spôsobom ma zaujala. Priniesť ľuďom radosť na ulice, a na druhej strane výťažok z akcie ide na dobrý účel,“ prezradil Juraj Bocz.

Foto: Veronika Janušková 

reklamná správa

V Košiciach teraz s bonusom až do 27%!

Pozrite si špeciálnu ponuku skladových vozidiel Audi v Moris Slovakia.

Zistite viac
 

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím