15.09.18

Hokejové legendy si uctili aj na kartičkách

foto: Iveta Vaculová

Na Jedlíkovej ulici v kultúrno-spoločenskom centre sa v sobotu stretli zberatelia. Na stoloch však neležali ani mince ani známky, ale kartičky s hokejistami.

Ešte pred pár rokmi boli takéto burzy u nás veľmi zriedkavé. Kartičky totiž mali väčšinou iba hokejisti zo zámorských hokejových líg. Tentoraz boli v popredí práve tie z našej domácej súťaže.

Nuž a sobotňajšia burza bola okorenená aj príchodom dvoch hokejových legiend - Igora Libu a Jaromíra Dragana.

Príchod legiend

Mladí i tí starší, ženy aj dievčatá príchod legiend ocenili. Hlavným organizátorom burzy KExpo bol Martin Hrotek, ktorý predstavil nové kartičky s portrétmi práve Igora Libu a Jaromíra Dragana. Tí dostali aj originál kresby, podľa ktorej sa karty vyrábali. „Nový set kartičiek má názov Pocta legendám, medzi ktoré určite patria aj títo dvaja naši hostia. Som rád, že sa nám podarilo túto burzu zorganizovať. Je to už tretia v poradí tohto roku. Od tejto, septembrovej ich budeme organizovať pravidelne každé tri mesiace. Tá ďalšia bude určite v decembri. Potešila ma aj účasť. Je tu asi 40 zberateľov, ktorí sa tomuto koníčku naplno venujú. Verím však, že naša základňa sa bude rozširovať,“ povedal pre KOŠICE:DNES M. Hrotek.

reklamná správa

Ako chutí voda?

Prečo Košičania nemajú rovnakú vodu z vodovodu?

Zistite viac

Tombola a podpisy 

Prítomní sa potešili aj tombole, kde mohli získať rôzne albumy, ale aj nové kartičky. Potom už patril stôl hokejovým hviezdam, ktoré rozdávali podpisy a fotili sa s prítomnými. Ako sme sa dozvedeli, sami hokejisti kartičky nezbierajú. Igor Liba však povedal, že v jeho hokejovej akadémii majú pomerne veľkú zbierku kartičiek. „Nové kartičky z edície Pocta legendám sa mi páčia a som rád, že takto pekne vyšli. Viem, že po podpiskartách je veľký dopyt nielen u zberateľov, ale aj u hráčov.“ Podobný názor zdieľal aj Jaromír Dragan, ktorý nám povedal, že on sám osobne kartičky nezbiera, ale rád ich podpisuje. 


Foto: Iveta Vaculová

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím