26.11.19

Horel ďalší autobus

ilustračné foto: Veronika Janušková

Cestujúcich vo včerajšom rannom spoji do U. S. Steelu vystrašil dym v autobuse. 

Košickí hasiči sa včera ráno museli ponáhľať k areálu oceliarenskej firmy v Mestskej časti Košice-Šaca. Horel tam totiž autobus MHD.

Podľa informácií z Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) vyšľahli plamene na autobuse linky RA1 na zastávke Valcovne USS v smere na vstupný areál podniku.

„Horieť začalo zadné vnútorné koleso vozidla. V tom čase boli v autobuse okrem vodiča traja cestujúci, ktorí však neboli v bezprostrednom ohrození,“ povedala nám hovorkyňa DPMK Vladimíra Petrušová. 

reklamná správa

Skladové vozidlá Audi k okamžitému odberu!

Nájdite svoje vysnívané Audi v ponuke Moris Slovakia na Alejovej 4 v Košiciach.

Zistite viac

Práve cestujúci podľa našich informácií šoféra upozornili na to, že vo vozidle cítia dym. Vodič zareagoval okamžite a plamene na kolese uhasil dvoma hasiacimi prístrojmi. Keďže sa však z kolesa ďalej dymilo, dopravcovia zavolali hasičov.

„Zrejme došlo k zablokovaniu brzdného systému, ktorý sa prehrial a následne vyšľahli plamene. Keď naši chlapi prišli na miesto, bol už oheň uhasený, takže len skontrolovali situáciu, zasahovať nemuseli,“ dozvedeli sme sa od okresného riaditeľa košických hasičov Tomáša Berzeteia.  

„Autobus sa potom presunul po vlastnej osi so sprievodom dielenských pracovníkov DPMK a oblastného dispečera po rýchlostnej ceste do areálu podniku. Kvôli spomínanej poruche ukončila táto linka svoju trasu na zastávke Valcovne USS. Zálohové vozidlo nebolo nutné vypraviť, keďže dvaja cestujúci na spomínanej zastávke vystupovali a jedna cestujúca prestúpila na električku. Ostatné linky premávajúce cez tento úsek udalosťou dotknuté neboli. Presná výška škody zatiaľ nie je známa,“ hovorí V. Petrušová.

Dymilo aj na Podhradovej

Len o niekoľko hodín neskôr riešil zdanlivo „ohnivé“ problémy ďalší autobus. Tentoraz išlo o linku číslo 29 na sídlisku Podhradová, kde museli ľudia na zastávke Štrbská v smere na Poliansku čakať pre zadymenie vozidla.  

„V tomto prípade došlo k vytekaniu nemrznúcej zmesi na výfuk vozidla, čoho výsledkom bola stúpajúca para. Cestujúcich odviezol nasledujúci spoj podľa riadneho cestovného poriadku,“ informovala nás hovorkyňa dopravcov. 

 

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím