19.01.18

Husto na pošte na Luníku IX

foto: Veronika Janušková

V priestoroch pošty na sídlisku Luník IX sú nedôstojné podmienky. Pracovníčku strážia pri vydávaní sociálnych dávok dvaja pracovníci SBS na ploche sotva dvoch metrov štvorcových.  

Situácia sa opakuje každý mesiac a trvá to už niekoľko rokov.

„Je tu problém s miestom, kde poštárka vydáva peniaze. Tiesnime sa s kolegom v malom priestore, kde púšťame dvoch obyvateľov sídliska. Je to tu nehygienické, kričí sa tu a búcha a nedá sa vytvoriť žiaden systém,“ uviedol Peter Prekop, pracovník SBS.

Súhlasia s ním aj obyvatelia. „Pošta je malá, ľudia stoja v rade a potom sa vadia,“ povedala nám Katarína.  

Pred poštou sa pravidelne tvorí rad a obyvatelia sídliska sú z čakania nervózni. foto: Veronika Janušková
Pred poštou sa pravidelne tvorí rad a obyvatelia sídliska sú z čakania nervózni. foto: Veronika Janušková

Po novom možno už na jar

Slovenská pošta už problém riešila, no stroskotalo to na priestoroch. Súčasný starosta Luníka IX Marcel Šaňa má pre obyvateľov sídliska, zamestnancov bezpečnostnej služby a poštárku pozitívnu správu.

reklamná správa

„Urobil som už prvé kroky a oslovil správcu budovy, teda Bytový podnik, ako aj mesto Košice, ktoré je jej vlastníkom. Mestská časť bude mať v priestoroch bývalých potravín na prízemí miestneho úradu stredisko a časť plánujeme vyčleniť pre účely pošty. Okrem poštovej priehradky a väčšieho priestoru tam pribudne aj sociálne zariadenie,“ informoval Šaňa. Nové priestory by chcel sprevádzkovať už na jar, no najneskôr do leta tohto roka.

foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: romovia lunik ix

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím