03.05.18

Hviezdoslavova je pre chodcov nebezpečná

foto: Veronika Janušková

Chodci, ktorých cesta vedie od Námestia Maratónu mieru smerom ku kruhovému objazdu pri Jumbo centre, to nemajú jednoduché. 

Od februárového požiaru strechy budovy, v ktorej sídli Daňový úrad Košice, je jedna strana chodníka zatvorená. Peší sa dostanú len na ostrovček autobusovej zastávky. Ďalej prechádzajú po ceste až ku križovatke s Gorkého ulicou alebo prejdú cez cestu a trávnatý pruh na druhú stranu Hviezdoslavovej. 

Aj tam to však majú sťažené. Pre stavbu Bastion Office Center je chodník zúžený, navyše sú na ňom betónové pätky oplotenia. Je tam aj výjazd pre motorové vozidlá. Pohyb to sťažuje najmä starším či mamičkám s kočíkmi. 

Na Hviezdoslavovej musia chodiť chodci po ceste.. foto: veja
Na Hviezdoslavovej musia chodiť chodci po ceste. foto: veja

Budova poškodená požiarom patrí Železniciam SR. „Chodník musí byť uzatvorený z bezpečnostných dôvodov. Kým nebude začatá oprava strechy, nemôžeme ho uvoľniť,“ povedala Helena Hrobáková zo spoločnosti Rail Group, ktorá zabezpečuje rekonštrukciu.   

Firma MM Partners, ktorá je investorom stavby Bastion Office Center, tvrdí, že pripravuje riešenie, ktoré chodcom uľahčí situáciu. „Pozdĺž našej stavby ale položíme chodník z dielcov, ktorý bude široký minimálne jeden a pol metra,“ informoval konateľ Ján Marušin.

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

 

Čítajte viac: obmedzenia

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím