13.01.21

Igor Matovič: Na celoplošné testovanie bude potrebných 2 000 zdravotníkov z praxe

zdroj: TASR

Na celoplošné testovanie je potrebných 2 000 zdravotníkov z praxe. Čo je sedemkrát menej, ako ich bolo potrebných v novembri.

Uviedol to premiér Igor Matovič (OĽANO) po rokovaní vlády v stredu s tým, že na testovanie je celkovo potrebných približne 4 000 zdravotníkov, ale 2 000 z toho budú študenti medicínskych odborov.

Potvrdil, že celoplošné testovanie bude.

reklamná správa

Všade dobre, v KLASE najvýhodnejšie!

Každý týždeň prinášame super ceny na obľúbené výrobky. ŠETRITE S KLASom!

Zistite viac
 

Neboli tam nasilu 

V súvislosti s vyčerpaním zdravotníkov na testovanie Matovič tvrdí, že to sú „povrchné, emocionálne praktiky a manipulácie“.

Pripomenul, že ani jeden zdravotník nebol počas prvého celoplošného testovania v odberovom mieste nasilu a nebude musieť byť ani v tom avizovanom.

„Zákon je postavený tak, že teraz môžeme to odberové miesto robiť s jedným zdravotníkom,“ poznamenal predseda vlády.

Na budúcovíkendové testovanie odhaduje Matovič 4 000 odberových miest, ktoré sa spravia popri už existujúcich mobilných odberových miestach.

Ľudia by na testovanie mali chodiť podľa časových slotov, aby sa netvorili zbytočné rady a ľudia nemrzli vonku, priblížil Matovič.

reklamná správa

Nikam nemusíte chodiť

Objednajte sa do servisu komfortne a rýchlo z pohodlia svojho domova.

Zistite viac

Podmienka do zamestnania

Modrý certifikát bude zároveň podmienkou vstupu do zamestnania. Podotkol, že po prvom kole testovania nemajú ľudia „snívať“ o otvorených obchodoch.

Celoplošné testovanie avizoval premiér po pondelkovom (11. 1.) rokovaní vlády. Opakovať sa má v okresoch až dovtedy, kým úroveň incidencie neklesne pod 0,5 percenta.

Jaroslav Naď: Na celoplošné testovanie nie je dostatok testov

Viac k téme

13.01.21
Jaroslav Naď: Na celoplošné testovanie nie je dostatok testov

(TASR)

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím