10.11.18

Jaroslav Polaček uvažuje o výhre

foto: Iveta Vaculová

 AKTUALIZOVANÉ 

Jaroslav Polaček (SaS, KDH, SMK, Nova, OKS) ako jeden z kandidátov na post primátora Košíc prišiel do svojej volebnej centrály v košickom hoteli TeleDom približne o 22.40 h.

„Myslím si, že už dávno sme sa vyjadrili, že uvažujeme o výhre. Verím, že nám to vyjde,“ povedal pre novinárov.

„Človek je, prirodzene, v napätí. V rámci volebnej kampane analyzuje, či urobil všetko, či niečo nezanedbal. Samozrejme, sme v očakávaní,“ povedal s tým, že počas volebnej noci ho prídu podporiť priatelia, rodina, odborníci aj poslanci. „Postupne budú prichádzať, takže si myslím, že to bude veľký kolektív,“ dodal.

Podľa jeho slov bol dnešný deň náročný, ako dôvod označil napätie. „Nakoniec som dve tretiny dňa prespal, i napriek tomu, že som chcel viac času stráviť v práci, potom som šiel do práce a napokon som aj tak nič neurobil,“ vysvetlil.

„Z mojej strany bola kampaň korektná, ale z tej druhej nie,“ povedal Polaček. Koho tým myslí, neuviedol. Pravicový kandidát čelil diskreditácii, keď webstránka neznámeho pôvodu v septembri zverejnila trestné oznámenie jeho manželky. Podala ho počas rozvodového konania pre podozrenie, že sexuálne zneužíval ich štvorročného syna. Polícia trestné stíhanie zastavila, prokuratúra to právoplatne potvrdila.

Krátko pred volebným moratóriom Polačeková zverejnila video, v ktorom uviedla, že na trestnom oznámení trvá. Aj kvôli tomu Polaček očakáva tesný volebný výsledok. 

Polačeka prišiel podporiť aj Trnka

Kandidáta na primátora Košíc Jaroslava Polačeka (SaS, KDH, SMK-MKP, NOVA, OKS) prišiel do volebnej centrály podporiť aj predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka. Podľa jeho slov ide o historicky najväčšiu šancu na dobrú spoluprácu medzi vyšším územným celkom a mestom Košice. Ako pre novinárov povedal, verí, že sa to podarí. „Prišiel som podporiť Jara Polačeka v jeho finiši, aby malo mesto naozaj také vedenie, ako si myslí, že by bolo prínosom - aj čo sa týka spolupráce medzi vyšším územným celkom a mestom Košice,“ uviedol. 

Podľa jeho slov spolupráca nebola ideálna ani v predchádzajúcich volebných obdobiach, keď boli predstavitelia mestskej aj krajskej samosprávy z rovnakej politickej strany. „Ja budem spolupracovať s každým, koho mi občania nadelia. Hovorím o tom, že je tu skúsenosť so súčasným vedením mesta a jednoducho vidím, že vo viacerých témach sme sa akoby nevedeli pohnúť ďalej, je to ťažkopádne,“ povedal.    

Polaček, oproti iným potenciálnym víťazom má najväčšiu pravdepodobnosť na dobrú spoluprácu so zastupiteľstvom. Predseda KSK Trnka si myslí, že po sobotňajších (10. 11.) komunálnych voľbách dôjde k zmene na postoch vo viacerých mestách a obciach. „Veľa starostov a primátorov bude nových, ktorí predtým neboli, čiže sa budú musieť trošku oťukávať, ale v zásade prídu s novou energiou a s novými myšlienkami. Verím, že sa spolupráca pozdvihne po celom kraji a bude len prínosom v ďalšom období pre všetkých občanov,“ dodal Trnka s tým, že od výsledkov očakáva najmä dynamiku, a to predovšetkým v samosprávach, kde funkcie zastávali dlhoroční primátori a starostovia, ktorí podľa jeho slov už neboli dostatočne aktívni.


Foto: Iveta Vaculová
(TASR, JH)

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím