01.08.19

Kočner mal posielať Tóthovi osobné údaje Jána Kuciaka pred vraždou

zdroj: TASR

Podnikateľ Marian Kočner, ktorý je obvinený z objednávky vraždy Jána Kuciaka, mal v októbri 2017 poslať bývalému novinárovi a príslušníkovi SIS Petrovi Tóthovi správy s osobnými údajmi zavraždeného novinára. „Ján Kuciak, Veľká Mača 558, Galanta,“ napísal mu 3. októbra 2017.

Tvrdí to Denník N. Odvoláva sa na ich komunikáciu, ktorú zaistila polícia. Hovorí aj o komunikácii Mariana Kočnera s nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom a odvoláva sa na úradné záznamy polície.

Denník tiež informoval, že lustrácie novinárov mal pre Mariana Kočnera zabezpečovať práve Bödör. V policajnom zázname sa podľa portálu píše, že sa mali rozprávať o situácii v SIS, v polícii, o zabezpečení informácií z trestných konaní a manipulácii trestných vecí. Rovnaký vzťah mal mať Kočner aj k prokuratúre, kde mali rozhodovať o pridelení konkrétnych prípadov konkrétnym prokurátorom.

Kočner mal žiadať aj o bližšie informácie o vyšetrovateľoch a takzvaného pavúka, teda výpis z registra obyvateľov. Chcel tak získať informácie o ich príbuzných, deťoch a podobne.

reklamná správa

Všade dobre, v KLASE najvýhodnejšie!

Každý týždeň prinášame super ceny na obľúbené výrobky. ŠETRITE S KLASom!

Zistite viac
 

Správy o politike

Denník N tiež tvrdí, že veľkú časť komunikácie tvoria správy o politike. Ľudia okolo podnikateľa mali konať v prospech Smeru-SD. „Z komunikácie je zrejmé, že sa výraznou mierou snažil o trestné stíhanie a diskreditáciu najmä Daniela Lipšica (Lipstein, Gambino), Igora Matoviča, Borisa Kollára (vlekár) a Andreja Kisku,“ píše sa podľa denníka v policajnom zázname. Bödörovi mal Kočner 6. januára 2018 napísať: „Toho Lipsteina musíme tento rok dotiahnuť.“ Bödör mu mal odpísať, že „to na 100 percent.“

Kočner mal tiež napísať, že „vlekár nemôže ísť do ďalších volieb“. Po vražde novinára mal mať obavy o budúcnosť Smeru-SD. Mal mať aj vlastné politické ambície so stranou Cieľ, ktorú pripravoval a pomáhal mu Bödör. Úspech predpokladal už vo voľbách v roku 2020. Podpisy mu mala pomáhať zbierať aj Alena Zsuzsová.

Kauza televíznych zmeniek

Kočner mal komunikovať aj so Štefanom A., ktorý je spolu s ním obvinený v kauze televíznych zmeniek. Hovoriť mali aj o nevzatím Pavla Ruska do väzby v roku 2017 pre prípravu vraždy Silvie Volzovej.

Spomínali aj „slinoviny“ a „slintoša“ v súvislosti s Pavlom Ruskom. „Papier, na ktorý sme robili slinoviny u teba, neostal žiaden?“ pýtal sa podľa Denníka N Kočner. Štefan A. odpísal, že ho pohľadá. „Lebo ja mám taký fascikel, ale v ňom tento druh neostal,“ pokračuje Kočner. „Pozri, čo máš a napíš, či ti nejaký ostal. Ak áno, stretneme sa a porovnáme,“ dodal v správach.

reklamná správa

Nikam nemusíte chodiť

Objednajte sa do servisu komfortne a rýchlo z pohodlia svojho domova.

Zistite viac

Reakcia Borisa Kollára

Organizovaná zločinecká skupina cieľavedome zneužívala policajnú moc, niektorých okresných prokurátorov, sudcov a podsvetie na to, aby diskreditovala nepohodlných politikov, povedal predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár v reakcii na informácie zverejnené v Denníku N. Tie hovoria o pokusoch Mariana Kočnera a Norberta Bödöra diskreditovať Kollára a iných politikov.

Voči sebe zachytil Kollár tri trestné stíhania, ktoré mali viesť dnes už bývalí vyšetrovatelia Štefan Jombik a Jaroslav Barochovský. Podľa neho sa ho snažili zlikvidovať rovnako ako Daniela Lipšica, Igora Matoviča a Gábora Grendela (obaja OĽaNO): „Záhadne to boli vždy Jombik a Barachovský, osobní vyšetrovatelia Mariana Kočnera, ktorí mu robili špinavú prácu.“ 

Podľa Kollára mu otvárali a zatvárali kauzy, keď začali stíhať údajne na jeho objednávku, poprípade zastavovali trestné stíhania vedené voči nemu. 

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím