14.11.17

Konečne vymenia „mŕtve“ infokiosky

foto: Veronika Janušková

Zdá sa, že dlhodobo nefunkčné infokiosky konečne ožijú. Mesto Košice, K 13 — Košické kultúrne centrá, KOŠICE — Turizmus, oblastná organizácia cestovného ruchu podpísali so spoločnosťou Antik Telecom Memorandum o vzájomnej spolupráci a podpore informačných aktivít. Týka sa prevádzky štyroch zariadení.

Mesto je vlastníkom časti pozemkov, na ktorých sa reklamné infokiosky nachádzajú. Zariadenia, ktoré by zvýšili informovanosť návštevníkov i občanov a zároveň slúžili ako nosiče reklamy, obstarali pred šiestimi rokmi za 66-tisíc eur v rámci projektu Podpora rozvoja cestovného ruchu v regióne prostredníctvom cezhraničnej spolupráce. Väčšinu času boli nefunkčné.

Ide o infokiosky, ktoré sú umiestnené na Hlavnej ulici v parku medzi historickou budovou Štátneho divadla a Dómom sv. Alžbety pri Štátnej vedeckej knižnici a v susedstve budovy Košického samosprávneho kraj. Štvrtý bol inštalovaný pri budove letiska, no už ho odinštalovali.

reklamná sprava

Hlasujte a vyhrajte!

Rozhodnite, kto bude KOŠIČAN ROKA 2017! Vyhrať môžete dovolenku v Turecku!

Zistite viac

Spoločnosť Antik demontuje zvyšné tri a na vlastné náklady nainštaluje exteriérové informačné displeje v prevedení „antivandal” s riadením vnútornej teploty pre všetky ročné obdobia.

Infokiosky, ktoré dlhodobo nefungujú, sa stali terčom vandalov.foto: Veronika Janušková
Infokiosky, ktoré dlhodobo nefungujú, sa stali terčom vandalov. foto: Veronika Janušková

„K 13 deklaruje potrebu prezentovať spolu s Turizmom a mestom Košice prostredníctvom nových infokioskov svoju činnosť v objeme do 60 percent celkového času,“ píše sa v memorande podpísanom všetkými stranami koncom októbra. Zvyšný priestor bude patriť telekomunikačnej spoločnosti, ktorá tam bude ponúkať svoje služby.

Magistrát na prevádzkovanie služby z rozpočtu nevyčlení ani cent. „Antik na vlastné náklady zabezpečí a bude prevádzkovať pripojenie nových infokioskov na internet, vrátane elektrickej energie. Súčasne bude vykonávať správu a údržbu týchto infokioskov,“ uvádza sa v memorande, ktoré je dohodnuté na päť rokov. 

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Diskusia
0

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím