13.03.20

Koronavírus potvrdili u sekretárky na košickej polícii

foto: Veronika Janušková

AKTUALIZOVANÉ 

Druhým potvrdeným prípadom v Košiciach je žena, ktorá je v domácej izolácii. Podľa informácií KOŠICE:DNES pracuje na obvodnom oddelení policajného zboru (PZ) v Starom Meste na Pribinovej.

Podľa našich informácií mali všetkých policajtov na oddelení, ktorí s ňou prišli do kontaktu, testovať. Mali ostať na pracovisku a čakať na ďalšie pokyny.

Informáciu, že ide o zamestnankyňu oddelenia PZ, nám potvrdila košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

„Žena, u ktorej bolo potvrdené ochorenie, je v domácom liečení. Osoby, ktoré s ňou prišli do kontaktu, doposiaľ nevykazovali známky ochorenia, boli však podrobení všetkým potrebným vyšetreniam. Pracovisko bolo dezinfikované a za dodržiavania nevyhnutných opatrení je chod pracoviska naďalej zabezpečený,“ uviedla Ivanová.

Policajnej hovorkyne sme sa pýtali, odkedy bola žena v karanténe a či príslušníci obvodného oddelenia, ktorí s ňou prišli do kontaktu, boli v teréne alebo sa stretli aj s príslušníkmi iných útvarov policajného zboru. Poslala nám len stručné stanovisko.

„Ihneď,ako kompetentné osoby obdržali informácií o ochorení ženy,ktorá pracuje ako sekretárka na jednom z košických obvodných oddelení, boli vydezinfikované všetky priestory oddelenia i motorové vozidlá,“ uviedla Ivanová.

„Viac ako 30 policajtov, ktorí s touto ženou mohli prísť do kontaktu, boli po konzultácii s medicínskymi pracovníkom a hygienikmi podrobení testom, aby sa vylúčil prenos nákazy a prípadné znefunkčnenie oddelenia,“ dodala s tým, že momentálne sú v domácej karanténe.

Žena v strednom veku je jednou z deviatich nových pacientov, u ktorých v piatok potvrdili ochorenie Covid- 19. Podľa hovorkyne UNLP Ivany Vaňekovej je priebeh ochorenia ľahký a bez komplikácií. Pravdepodobne sa nakazila od syna, ktorý študuje v Dánsku a na Slovensku mal byť niekoľko dní. Následne sa vrátil späť do Dánska. (TASR)

 

Bližšie informácie naďalej zisťujeme. 

foto: Veronika Janušková

reklamná správa

Čítajte viac: koronavirus

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím