Košičania idú opäť rokovať do Bratislavy
Košická delegácia ide v pondelok (18. 3.) na ďalšie rokovanie do Bratislavy, aby vybojovali peniaze na organizovanie mládežníckej olympiády (EYOF).
Mestu Košice bol totiž doručený e-mail od podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho.
„Dovolili si nás pozvať spolu s predsedom komisie športu Ladislavom Lörincom (nezávislý), poslancom Jánom Jakubovom (SMER) a námestníčkou Luciou Gurbaľovou (SaS, KDH, SMK-MKP, Nova a OKS) na rokovanie ohľadom Európskeho olympijského festivalu mládeže,“ uviedol na tlačovom brífingu primátor Jaroslav Polaček (SaS, KDH, SMK-MKP, Nova a OKS). Stretnutie sa bude konať za účasti Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) o 16. hodine v sídle SOŠV v Bratislave.

Primátor verí v úspech
Je to súčasť uznesenia, ktoré bolo prijaté minulý piatok. „Som rád, že sa tieto témy otvárajú a EYOF nie je ľahostajný pre Slovensko. Nechcem predbiehať, ale je pre mňa dôležité, že úrad vlády zareagoval a je ochotný s vyslancami rokovať. Nádejám sa, že prídu tak, ako sme v uznesení napísali. To znamená, že očakávame podporu vlády v hodnote 12 miliónov eur ako bežný výdavok, ktorý minieme na to, aby sme olympiádu vôbec vedeli organizovať, pričom je narozpočtované na hodnotu 13 miliónov a v druhej časti uznesenia hovoríme o tom, že požadujeme 10 miliónov eur na takzvané kapitálové výdavky, teda aby sme dokázali aspoň čiastočne obnoviť športovú infraštruktúru,“ uviedol na záver primátor.
Čítajte aj:
[ad2][/ad2]Odporúčané články
Bude zamračené, teploty okolo 1 až 3 stupne Celzia.
Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Samuel Migaľ v Košiciach slávnostne uviedol do prevádzky novovybudovanú časť národného superpočítača PERUN v Košiciach. Ide o jeden z najvýznamnejších projektov digitálnej modernizácie Slovenska, ktorý posunie krajinu medzi štáty s vysokovýkonnou výpočtovou infraštruktúrou európskej úrovne.
Požiar zo začiatku novembra, ktorý v Mašličkove pripravil o život dve deti, opäť nastolil otázku riešenia nelegálnych osád. Za Luníkom IX ostalo ďalších 56 chatrčí a býva tam okolo 300 ľudí. O riešení situácie sme sa rozprávali so starostom MČ Luník IX, Marcelom Šaňom. V rozhovore približujeme projekt prestupného bývania.


