06.06.18

Košičania si uctili zavraždeného Filipínca

foto: toh

 AKTUALIZOVANÉ 

Minútou ticha a zapálením sviečok pod sochou venovanej Nežnej revolúcii pri Angels aréne si v stredu podvečer uctili pamiatku zabitého Filipínca Henryho aj Košičania.

„Sme tu preto, aby sme ukázali, že si vážime ľudí, ktorí boli a sú ako Henry. Tých, ktorí konajú, keď vidia neprávosť,“ vysvetľuje cieľ zhromaždenia jeho organizátor Ján Gálik. „Chceli sme zároveň podporiť slušných ľudí. Aby sme držali pokope a nebáli sa postaviť nespravodlivosti,“ dodal.

Pohľady na význam akcie sa medzi prítomnými rôznili. „Stretli sme sa tu kvôli udalosti, ktorá v demokratickej spoločnosti nemá miesto. Na svete by mal zločin ustupovať spravodlivosti, nie naopak,“ hovorí študent Jakub Krajňák. Zároveň dodáva, že by sa ľudia mali v prvom rade nad nedávnymi udalosťami zamyslieť. 

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

„Ak sa tu stretne takto málo ľudí a len si trochu pokecáme, je otázne, či to má vôbec zmysel. Na to, aby to malo efekt, by tu malo byť niekoľko tisíc ľudí. Tak by to malo byť v normálnej krajine,“ myslí si naopak Ľuboš Ondrušek. 

Filipínca, žijúceho na Slovensku, zabil Slovák Juraj Hossu kopancami do hlavy len preto, že chránil pred ním svoje kolegyne. Potom vyložil nohu na nehybné telo a odfotografoval sa so svojou „trofejou“.

Manifestácia za mŕtveho Filipínca

Viac k téme

05.06.18
Manifestácia za mŕtveho Filipínca

(TOH)
Foto: Tomáš Hrivňák 

Čítajte viac: smrt kosice

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím