26.05.17

Košičanka v Manchestri: Po útoku sme boli vystrašení

Koncertnou halou v anglickom Manchestri otriasol v pondelok výbuch. Počas koncertu speváčky Ariany Grande došlo k teroristickému útoku, ktorý si vyžiadal 22 obetí.  Zranenia utrpelo ďalších 119 ľudí, z ktorých je 64 hospitalizovaných. Spojili sme sa s Košičankou Majou Kurjanovou, ktorá v Manchestri žije spolu so svojim anglickým priateľom. Pýtali sme sa jej ako prežívala túto tragickú udalosť a aká atmosféra v meste panuje.  

V Británii je v súčasnosti vyhlásený najvyšší, kritický stupeň teroristickej hrozby. „Často vidíme policajné autá, v meste sú ozbrojené hliadky. Všetko však funguje normálne a plánované akcie sa nerušia. V nedeľu sa tu bude napríklad bežaťpolmaratón. Po útoku sme boli vystrašení. Vždy, keď sme počuli policajné auto alebo sanitku, sme sa báli, že sa niečo stalo,“ povedala Maja.

Košičanka Maja Kurjanová s priateľom. Foto: archív kd
Košičanka Maja Kurjanová s priateľom.
Foto: archív ml

Vzájomná pomoc

Košičanka žijúca v Manchestri hovorí, že po útoku je ešte mnoho nezvestných, po ktorých sa stále pátra. „Je strašné, že terčom teroristického útoku sa stali deti a tínejdžeri. Ľudia držia spolu a snažia si navzájom pomáhať ako sa len dá. Počas osudného večera taxíky jazdili zadarmo. Navzájom si všetci ponúkali ubytovanie. V súčasnosti je tu aj mnoho zbierok na pomoc obetiam,“ dodáva.

Maja počas výbuchu sa našťastie nenachádzala v centre mesta a o tragickej udalosti sa dozvedela z televízie. „Včera bol však môj priateľ na Albert square, kde bola o jedenástej vyhlásená minúta ticha za obete teroristického útoku. Takisto sa konala aj vigília.“

Foto: tasr

Čítajte viac: aktuality

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím