03.03.19

Košická župa žije knihou

foto: Veronika Janušková

Pestrý program ponúka pre dospelých, mládež i deti počas nadchádzajúceho týždňa päť knižníc v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja (KSK).

V spoločnom projekte pod názvom Košická župa žije knihou pripravili od pondelka do piatka (4. - 8. 3.) zážitkové čítania, literárne pásma, besedy s osobnosťami, prednášky, súťaže, kvízy, tvorivé dielne, výstavy či biblioterapiu.

„Naším cieľom je, aby sme vtiahli obyvateľov nášho regiónu a návštevníkov do sveta kníh a ponúkli im terapiu v dnešnej uponáhľanej hektickej dobe. Programy nájdu záujemcovia na webstránkach jednotlivých knižníc,“ uviedla vedúca odboru kultúry a cestovného ruchu KSK Jana Knežová. Aktivity sú súčasťou celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac
 

Bohatý program

Košická Verejná knižnica Jána Bocatia pripravila napríklad besedy so spisovateľkami Adrianou Gregorovou a Elenou Elekovou, dramatizáciu rozprávky či gitarové soirée. V Zemplínskej knižnici v Trebišove to bude výstava ilustrácií Anny Hausovej či stretnutie s autorkou Tinou Van der Holland. K ponuke Zemplínskej knižnice Gorazda Zvonického v Michalovciach patrí výstava o 100 rokoch českého komiksu či súťaž o kráľa detských čitateľov.

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave pozýva na vyhlásenie III. ročníka vedomostnej súťaže Perly poznania alebo na prednášku o závislosti detí od digitálnych technológií. Spišská knižnica v Spišskej Novej Vsi pripravila súťaž v recitácii detí materských škôl či besedu s autorkou televíznych dokumentárnych projektov Kristínou Lapšanskou. Aktivity knižníc budú pokračovať v rámci mesiaca knihy aj v ďalších marcových dňoch. 

reklamná správa

Ako informoval Úrad KSK, v piatich regionálnych knižniciach je v súčasnosti evidovaných približne 26-tisíc registrovaných používateľov služieb. Stav knižničného fondu je takmer 600-tisíc knižných jednotiek. V tomto roku vyčlenil KSK na nákup nových kníh a dokumentov viac ako 20-tisíc eur, ďalšie zdroje získali knižnice vďaka grantom a sponzorom.

„Každoročne sa snažíme viac prispievať na nákup kníh. Podporujeme však aj to, aby sa knižnice transformovali a profilovali sa aj ako komunitné centrá s rôznymi aktivitami, a venovali sa podpore rozvoja čitateľskej gramotnosti, kritického myslenia, celoživotného vzdelávania, ako aj podpore najmä regionálnych autorov a literatúry,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka. Ocenil aj aktivity knižníc v elektronickom priestore, vrátane projektu literárneho magazínu Knihy na dosah.

(TASR, JH)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím