03.03.19

Košická župa žije knihou

foto: Veronika Janušková

Pestrý program ponúka pre dospelých, mládež i deti počas nadchádzajúceho týždňa päť knižníc v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja (KSK).

V spoločnom projekte pod názvom Košická župa žije knihou pripravili od pondelka do piatka (4. - 8. 3.) zážitkové čítania, literárne pásma, besedy s osobnosťami, prednášky, súťaže, kvízy, tvorivé dielne, výstavy či biblioterapiu.

„Naším cieľom je, aby sme vtiahli obyvateľov nášho regiónu a návštevníkov do sveta kníh a ponúkli im terapiu v dnešnej uponáhľanej hektickej dobe. Programy nájdu záujemcovia na webstránkach jednotlivých knižníc,“ uviedla vedúca odboru kultúry a cestovného ruchu KSK Jana Knežová. Aktivity sú súčasťou celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc.

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac
 

Bohatý program

Košická Verejná knižnica Jána Bocatia pripravila napríklad besedy so spisovateľkami Adrianou Gregorovou a Elenou Elekovou, dramatizáciu rozprávky či gitarové soirée. V Zemplínskej knižnici v Trebišove to bude výstava ilustrácií Anny Hausovej či stretnutie s autorkou Tinou Van der Holland. K ponuke Zemplínskej knižnice Gorazda Zvonického v Michalovciach patrí výstava o 100 rokoch českého komiksu či súťaž o kráľa detských čitateľov.

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave pozýva na vyhlásenie III. ročníka vedomostnej súťaže Perly poznania alebo na prednášku o závislosti detí od digitálnych technológií. Spišská knižnica v Spišskej Novej Vsi pripravila súťaž v recitácii detí materských škôl či besedu s autorkou televíznych dokumentárnych projektov Kristínou Lapšanskou. Aktivity knižníc budú pokračovať v rámci mesiaca knihy aj v ďalších marcových dňoch. 

reklamná správa

Apríl plný výhod v Moris Slovakia s.r.o

Vychutnajte si s Moris Slovakia s.r.o mesiac plný výhod

Zistite viac

Ako informoval Úrad KSK, v piatich regionálnych knižniciach je v súčasnosti evidovaných približne 26-tisíc registrovaných používateľov služieb. Stav knižničného fondu je takmer 600-tisíc knižných jednotiek. V tomto roku vyčlenil KSK na nákup nových kníh a dokumentov viac ako 20-tisíc eur, ďalšie zdroje získali knižnice vďaka grantom a sponzorom.

„Každoročne sa snažíme viac prispievať na nákup kníh. Podporujeme však aj to, aby sa knižnice transformovali a profilovali sa aj ako komunitné centrá s rôznymi aktivitami, a venovali sa podpore rozvoja čitateľskej gramotnosti, kritického myslenia, celoživotného vzdelávania, ako aj podpore najmä regionálnych autorov a literatúry,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka. Ocenil aj aktivity knižníc v elektronickom priestore, vrátane projektu literárneho magazínu Knihy na dosah.

(TASR, JH)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím