14.05.18

Košické fontány majú problémy

Foto: Iveta Vaculová

Počas mimoriadne teplého počasia fontány v centre mesta neochladzujú okolie. Správa mestskej zelene (SMsZ) niekoľko z nich spustila, viaceré ale ešte čakajú na opravu.

Koncom apríla riaditeľ metského podniku Róbert Trtík pre KOŠICE:DNES uviedol, že postupne uvedú do činnosti všetky, ktoré majú v správe tak, aby boli funkčné na oslavy Dňa  mesta Košice. Počas nich na prelome apríla a mája v minulosti už hrala aj Spievajúca fontána na Hlavnej ulici. Momentálne je už v prevádzke a funguje ako má. 

„Nespustili sme zvonkohru, pretože sa v zime poškodili niektoré cievky k zvonom a potrebujeme ich vymeniť,“ povedal hovorca Správy mestskej zelene Viliam Štrelinger.

Podľa hovorcu Správy mestskej zelene mali trysky na Moyzesovej fungovať už od piatka. Zatiaľ sú suché.Foto:Iveta Vaculová
Podľa hovorcu Správy mestskej zelene mali trysky na Moyzesovej fungovať už od piatka. Zatiaľ sú suché. Foto:Iveta Vaculová

Pokazené čerpadlá 

Suché sú aj fontány na Moyzesovej ulici a Dominikánskom námestí. Prvá mala poškodené čerpadlo a podľa hovorcu mala byť spustená v piatok. Včera na poludnie ešte nefungovala. Otázne je aj spustenie fontán v Mestskom parku a na Drevnom trhu. Prvá nefunguje od leta minulého roku. Mestský podnik reklamoval päť jej čerpadiel. 

reklamná správa

Nový zubár znamená novú príležitosť.

Mať zuby na mieru.

Zistite viac


„Po ich výmene bude funkčná. Na Drevnom trhu pokračujú práce na chodníkoch a terénne úpravy. Celý park sa rekonštruuje. Po ukončení prác fontánu spustíme do prevádzky,“ dodal Štrelinger. 

Čítajte viac: fontany

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím