14.05.18

Košické fontány majú problémy

Foto: Iveta Vaculová

Počas mimoriadne teplého počasia fontány v centre mesta neochladzujú okolie. Správa mestskej zelene (SMsZ) niekoľko z nich spustila, viaceré ale ešte čakajú na opravu.

Koncom apríla riaditeľ metského podniku Róbert Trtík pre KOŠICE:DNES uviedol, že postupne uvedú do činnosti všetky, ktoré majú v správe tak, aby boli funkčné na oslavy Dňa  mesta Košice. Počas nich na prelome apríla a mája v minulosti už hrala aj Spievajúca fontána na Hlavnej ulici. Momentálne je už v prevádzke a funguje ako má. 

„Nespustili sme zvonkohru, pretože sa v zime poškodili niektoré cievky k zvonom a potrebujeme ich vymeniť,“ povedal hovorca Správy mestskej zelene Viliam Štrelinger.

Podľa hovorcu Správy mestskej zelene mali trysky na Moyzesovej fungovať už od piatka. Zatiaľ sú suché.Foto:Iveta Vaculová
Podľa hovorcu Správy mestskej zelene mali trysky na Moyzesovej fungovať už od piatka. Zatiaľ sú suché. Foto:Iveta Vaculová

Pokazené čerpadlá 

Suché sú aj fontány na Moyzesovej ulici a Dominikánskom námestí. Prvá mala poškodené čerpadlo a podľa hovorcu mala byť spustená v piatok. Včera na poludnie ešte nefungovala. Otázne je aj spustenie fontán v Mestskom parku a na Drevnom trhu. Prvá nefunguje od leta minulého roku. Mestský podnik reklamoval päť jej čerpadiel. 

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac


„Po ich výmene bude funkčná. Na Drevnom trhu pokračujú práce na chodníkoch a terénne úpravy. Celý park sa rekonštruuje. Po ukončení prác fontánu spustíme do prevádzky,“ dodal Štrelinger. 

Čítajte viac: fontany

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím