19.11.18

Košické letisko má za sebou rekordnú charterovú sezónu

foto: Iveta Vaculová

Letisko Košice má za sebou najúspešnejšiu a zároveň najdlhšiu charterovú sezónu vo svojej histórii. Ako informovala marketingová manažérka letiska Jana Tomková, oproti vlaňajšku ide takmer o 40-percentný medziročný nárast.

Počas tohtoročnej letnej sezóny bolo na a z letiska Košice vypravených spolu 591 charterových letov, čo predstavuje deväť destinácií v desiatich krajinách. Prvý charter smeroval do Hurgady 25. mája a posledný letel na rovnaké miesto 3. novembra.

„V tomto období prešlo bránami letiska Košice rekordných 170 461 charterových cestujúcich, čo je medziročný nárast až o 38,6 %,“ uviedla s tým, že najnavštevovanejšími destináciami boli Antalya v Turecku, Burgas v Bulharsku a egyptská Hurgada.

reklamná správa

Nárast cestujúcich na dovolenkových linkách 

Viac než 11-percentný medziročný nárast zaznamenalo košické letisko aj čo sa týka celkového počtu vybavených cestujúcich za obdobie od januára do októbra, kedy vybavili 482.329 cestujúcich. „Počet leteckých pohybov - teda vzletov a pristátí, vzrástol o 44,1 % na 13 335. Súčet maximálnych vzletových hmotností vybavených lietadiel vzrástol medziročne o 17,2 % na 170 559 ton,“ spresnila Tomková.

Posledné mesiace letisko zaznamenalo výrazný nárast počtu cestujúcich na dovolenkových linkách, pričom bolo v ponuke týchto 19 destinácií s odletom z Košíc - Tirana (Albánsko), Burgas (Bulharsko), Varna (Bulharsko), Podgorica (Čierna Hora), Rijeka (Chorvátsko), Hurgada, Marsa Alam (Egypt), Thessaloniki, Korfu, Patras, Rodos, Larnaca, Heraklion (Grécko), Palma de Mallorca, Barcelona (Španielsko), Lamezia Terme, Olbia (Taliansko), Monastir (Tunisko) a Antalya (Turecko).

Odlet do viac než 500 destinácií

Po ukončení charterovej sezóny možno prostredníctvom partnerských aeroliniek letiska Košice naďalej cestovať z Košíc do viac než 500 destinácií len s jedným prestupom.

„Koncom októbra sme privítali novú leteckú spoločnosť Eurowings a aj vďaka novým linkám do Mníchova a Düsseldorfu tak majú obyvatelia z našej spádovej oblasti ďalšiu príležitosť objavovať svet letecky z Košíc,“ pripomenul priamu leteckú linku výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva košického letiska Michael Tmej.

reklamná správa

(TASR, ROČ)

Nemecko je pre Košice bližšie

Viac k téme

02.11.18
Nemecko je pre Košice bližšie
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím