16.03.18

Košickí gymnazisti obdarovali detskú onkológiu

foto: Iveta Vaculová

Tablety, deky a hračky priniesli na oddelenie detskej onkológie a hematológie Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach študenti Gymnázia na Trebišovskej ulici 12.

„Myšlienka obdarovať malých pacientov nám zišla na um ešte pred vianočnými sviatkami. Rozmýšľali sme, ako pomôcť tým, ktorí žiaľ nemajú také šťastie ako my. Zorganizovali sme dobročinnú burzu na našej škole,“ uviedol Kristián Tomčo zo študentskej firmy Ala rasi.

Kristiána teší solidárnosť spolužiakov, ktorí prispeli na dobrú vec: „Študenti vyrobili rôzne ozdoby, napiekli koláčiky a vďaka ich predaju sa nám podarilo zís kať 1 500 eur.“ S primárkou detskej onkológie sa potom dohodli, aká forma by bola najvhodnejšia – či odovzdať peniaze alebo kúpiť deťom darčeky.

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac

„V mene detí a rodičov, ako aj nášho personálu som nesmierne hrdá na mladú generáciu, že takto pomohli detičkám. Je to úžasné,“ poďakovala za všetkých malých pacientov Natália Galóová, primárka oddelenia detskej onkológie a hematológie. 

Tablet potešil aj 14-ročného pacienta Patrika Grulu: „Nemám slov... Veľká vďaka, aspoň mi skôr budú plynúť dni.“


Foto: Iveta Vaculová

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím