20.09.20

Košickí kukláči pomohli zadržať nebezpečného Afričana

Foto: Polícia SR

Slovenská polícia v nedeľu (20. 9.) v skorých ranných hodinách zadržala v Krompachoch Afričana Chineye Whytg Nzedgu (49). V putách skončil Ghančan na úteku, ktorý bol odsúdený za drogy a obžalovaný z vraždy.

Na jeho zatknutí sa podieľali Oddelenie pátrania a cieľového pátrania, Interpol Bratislava, Pohotovostný policajný útvar Košice a Oddelenie cudzineckej polície Košice. 

V Krompachoch sa ukrýval z dôvodu rodinných väzieb. „Policajti museli postupovať obozretne, keďže od svojho zahraničného partnera mali informácie, že ide o ozbrojeného, nebezpečného a násilného páchateľa. Samotný zákrok prebehol rýchlo a muža zaskočil natoľko, že ženu prítomnú v byte použil ako živý štít,“ uvádza na svojej facebookovej stránke Polícia SR.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac
 

Hrozí mu doživotný trest

Na Afričana boli vydané dva európske zatýkacie rozkazy z Grécka, keďže na jeho území došlo k spáchaniu trestnej činnosti - pre trestný čin nezákonného obchodovania s narkotikami a psychotropnými látkami a pre trestný čin vraždy, pokusu vraždy, nedovoleného ozbrojovania a použitia zbrane.

V prípade drog z roku 2012 išlo o kokaín, ktorý si zakúpil a chcel ho predať užívateľovi. Za to bol právoplatne odsúdený na necelých osem rokov väzenia.

V prípade druhej série trestných činov z roku 2013 vystupuje zadržaná osoba ako obžalovaný, pričom mu hrozí doživotný trest odňatia slobody. Podľa gréckych orgánov bol súčasťou skupiny osôb, ktoré dobodali na smrť iného 24-ročného Afričana a ďalšiemu spôsobili vážne zranenia.

reklamná správa

Zdravie a bezpečnosť sú prioritou

VVS, a.s. zodpovedne pristupuje k zabezpečovaniu bezpečnosti svojich zamestnancov aj odberateľov.

Zistite viac

Pokračovanie článku je na ďalšej strane. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím