06.01.20

Košickí priaznivci behu privítali nový rok na Hlavnej ulici

foto: Veronika Janušková

Vyše sedem stoviek priaznivcov pre človeka naprirodzenejšieho pohybu v pondelok privítalo nový rok tradičným Trojkráľovým behom. Tentoraz bol jeho štart i cieľ v priestore pri súsoší Immaculata.

V poradí už siedmy ročník obľúbeného športového podujatia zorganizoval pre všetky kategórie bežcov Klub orientačného behu ATU Košice s podporou magistrátu. Presne o druhej popoludní sa na trať dlhú 1,1 kilometra postavili deti do 15 rokov a seniori. O tretej sa rozbehli účastníci hlavnej kategórie, teda muži a ženy od 16 do 60 rokov. Ich trať viedla po Hlavnej ulici a odbočili aj do Mestského parku.

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac

Aktuálny ročník samotní bežci vyhodnotili ako veľmi vydarený. Mali totiž dobré podmienky - takmer bezvetrie bez dažďa či snehu a s teplotou okolo bodu mrazu. Na štart sa postavil a do cieľa aj dobehol i primátor mesta Jaroslav Polaček. Viacerí bežci a bežkyne dobeghli do cieľa v sprievode svojich ratolestí. 

Prvý dobehol síce do cieľa v súčasnosti najúspešnejší slovenský bežec Tibor Sahajda, v skutočnosti však zvíťazili všetci, ktorí sa behu zúčastnili a dobehli do cieľa, kde ich čakala špeciálna medaila a občerstvenie v podobe horúceho čaju.

Ako to na košickom Trojkráľovom behu vyzeralo, si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.

foto: Veronika Janušková

reklamná správa

Apríl plný výhod v Moris Slovakia s.r.o

Vychutnajte si s Moris Slovakia s.r.o mesiac plný výhod

Zistite viac

Čítajte viac: beh

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím