15.09.20

Košický kraj bude počas týždňa mobility vydávať dopravné karty na autobus bezplatne

ilustračné foto: Veronika Janušková

Košický samosprávny kraj (KSK) sa aj tento rok zapojí do Európskeho týždňa mobility. Motivovať ľudí, aby viac cestovali verejnou dopravou, chce bezplatným vydávaním dopravnej karty na autobus. Informovala p tom hovorkyňa KSK Anna Terezková.

Počas nasledujúcich dní budú zmluvní autobusoví dopravcovia KSK, a to spoločnosť eurobus a ARRIVA Michalovce, vydávať nové dopravné karty integrovaného dopravného systému IDS Východ bezplatne.

Takúto možnosť bude mať každý, kto si dopravnú kartu zakúpi cez internet alebo priamo na autobusových staniciach a zákazníckych centrách dopravcov. V prípade možnosti zaslania karty poštou hradia cestujúci iba poštovné náklady.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac
 

Častejšie cestovanie 

Ako Terezková pripomenula, vlani mohli východniari počas Európskeho týždňa mobility cestovať prímestskou autobusovou dopravou lacnejšie, tento rok ich chcú motivovať, aby presadli z áut do autobusov dlhodobo.

Zmluvní autobusoví dopravcovia kraja vydajú ročne viac než 23 600 bezkontaktných čipových kariet. „Skúsenosti ukazujú, že ak už má cestujúca verejnosť zakúpenú dopravnú kartu, cestovanie verejnou dopravou využíva častejšie,“ povedal predseda KSK Rastislav Trnka.

Cestujte vlakom za polovicu

Viac k téme

11.09.20
Cestujte vlakom za polovicu

Košický  i Prešovský kraj 

Uvedené dopravné karty môžu cestujúci využívať u všetkých dopravcov prímestskej autobusovej dopravy v rámci východného Slovenska, teda v Košickom aj v Prešovskom kraji. Zároveň platí aj v mestskej doprave v Košiciach, Spišskej Novej Vsi, Trebišove, Rožňave a v Michalovciach.

V rámci kampane kraj pripravuje aj sériu troch podujatí s názvom Nabi sa - Raňajky s Košickým samosprávnym krajom. Odštartuje ich v stredu (16. 9.) v Košiciach pri Jakabovom paláci. Vo štvrtok (17. 9.) sa raňajkový stánok presunie na Radničné námestie do Spišskej Novej Vsi a akciu zavŕšia v piatok (18. 9.) na Námestí osloboditeľov v Michalovciach. Občerstvenie pre tých, ktorí namiesto auta uprednostnia bicykel, kolobežku, korčule či pešiu chôdzu, bude k dispozícii od 7.00 hod. do 12.00 hod.

Európsky týždeň mobility potrvá od stredy do utorka (22. 9.). Cieľom kampane, ktorú zastrešuje Slovenská agentúra životného prostredia, je podpora verejnej dopravy, zlepšenie životného prostredia, zníženie dopravných nehôd či problémov s parkovaním.

(TASR)

reklamná správa

Zdravie a bezpečnosť sú prioritou

VVS, a.s. zodpovedne pristupuje k zabezpečovaniu bezpečnosti svojich zamestnancov aj odberateľov.

Zistite viac
 

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím