03.07.19

Košický kraj vymenoval nových riaditeľov stredných škôl

foto: Veronika Janušková

Riaditeľov 12 stredných škôl vymenoval predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka. Sedem riaditeľov pokračuje v ďalšom päťročnom funkčnom období, na piatich školách sa mení vedenie. Menovacie dekréty si noví či staronoví riaditelia v stredu prevzali na Úrade KSK

Novou riaditeľkou gymnázia v Rožňave bude Katarína Adamková, gymnázium vo Veľkých Kapušanoch povedie Ľudovít Mišľan a Strednú odbornú školu (SOŠ) Pribeník Silvia Sakáčová. Na Obchodnej akadémii (OA) Michalovce bude riaditeľkou Dana Kerekešová a na OA Polárna Košice riaditeľom Michal Potoma. 

Na siedmich školách pokračuje súčasné vedenie - Dušan Andraško na Gymnáziu Gelnica, Diana Košťálová na SOŠ technická Rožňava, Milan Kudrik na Hotelovej akadémii Spišská Nová Ves, Miroslav Sivý na SOŠ obchodu a služieb Michalovce a na košických školách Ingrid Sedláková na SOŠ Gemerská, Ľubomír Sobek na Gymnáziu Alejová a Elena Tibenská na SOŠ Ostrovského.

reklamná správa

Všade dobre, v KLASE najvýhodnejšie!

Každý týždeň prinášame super ceny na obľúbené výrobky. ŠETRITE S KLASom!

Zistite viac

Niektorí odchádzajú rovno do dôchodku 

„Tento týždeň sa predseda KSK Rastislav Trnka zároveň rozlúčil s ôsmimi riaditeľmi, pričom piati z nich odchádzajú do dôchodku. V utorok (2.7.) im odovzdal ďakovné listy,“ informoval Úrad KSK. Rekordmankou medzi odchádzajúcimi je Anna Brhlíková, ktorá bola riaditeľkou 29 rokov. Viedla OA v Michalovciach a predtým aj SOU poľnohospodárske. 

Pred dôchodkom sa tiež rozlúčili dlhoroční riaditelia zo SOŠ Pribeník Štefan Dubík, z košického Konzervatória Timonova Bartolomej Buráš, z Gymnázia Rožňava Jozef Matis a Gymnázia Ľudovíta Štúra v Michalovciach Anna Osifová. Nových nástupníkov na riaditeľskej stoličke budú mať aj už bývalí riaditelia Judita Lecková z Gymnázia Veľké Kapušany, Peter Parimucha zo Strednej priemyselnej školy (SPŠ) dopravnej Košice a Mária Ténaiová z Gymnázia Kráľovský Chlmec. 

reklamná správa

Nikam nemusíte chodiť

Objednajte sa do servisu komfortne a rýchlo z pohodlia svojho domova.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím