05.01.16

Kostol na košickej kalvárii sa vynoril z temnoty

Od decembra môžu ďalšiu z košických pamiatok obdivovať obyvatelia i návštevníci mesta aj po zotmení. Barokový kostol by mal byť rozsvietený každý večer počas celého roka. Ako pre košice:dnes prezradil predstaviteľ košických saleziánov Pavol Držka, práce na projekte nočného osvetlenia trvali s vybavovaním na úradoch a samotnou realizáciou dva mesiace. „Aj keď s nápadom nasvietenia kostola sme sa pohrávali už päť rokov, z rôznych príčin sa to nakoniec uskutočnilo až teraz,“ povedal Držka. Svetelné efekty, aké môžeme vidieť napríklad na košickom dóme, síce nové osvetlenie neumožňuje, no okoloidúcim sa aj tak pozdáva. „Je to pekné. Kalvárie v iných slovenských mestách sú už dávno rozsvietené a v Košiciach sa na to nejako zabudlo. Veď Košice, to nie je iba Hlavná ulica,“ povedala pani Mária, ktorá chrám navštevuje pravidelne. Náklady spojené s údržbou a prevádzkou osvetlenia budú hradené zo súkromných komunitných peňazí saleziánov, ktorí majú kostol na košickej kalvárii v správe.
kalvaria 2
kalvaria 3
kalvaria 4
(len) Foto: len

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím