17.07.20

Kreatívna kosba na KVP

Foto: FB/ KVP

V USA budia pozornosť tajomné kruhy v obilí, na KVP zaujímavá štvorce v trávniku. V tomto prípade však nejde o zásah mimozemských civilizácií, ale Sociálneho podniku mestskej časti. Aj takto to môže vyzerať, ak sa snažíte vyhovieť všetkým obyvateľom...

Ak chcete mať istotu, že dodržujete bezpečnostné dvojmetrové odstupy, vyberte sa na sídlisko KVP. Originálne pokosený trávnik vznikol v stredu tohto týždňa na Wurmovej ulici v susedstve s Povrazovou ulicou.

Keď vyhoviete každému

Vedenie KVP sa netají, že rado skúša inovatívne riešenia v ktorejkoľvek oblasti.

„Snažili sme sa spojiť dve rozdielne požiadavky našich občanov -  nechať prírodný lúčny porast, ktorý pomáha biodiverzite, a zároveň vyhovieť požiadavke psíčkarov, ktorí požadovali pokosenú plochu pre výbeh svojich psov. Tešíme sa, že takáto maličkosť vyvolala silne pozitívny ohlas,“ uviedla hovorkyňa Mestskej časti Košice - Sídlisko KVP Ivana Padová.

reklamná správa

NAJČERSTVEJŠIE MÄSO A VÝROBKY V KOŠICIACH

Kvalitu mäsa garantuje náš vlastný bitúnok. Exkluzívne iba v potravinách KLAS.

Zistite viac
 

Práca zábavou

Starosta KVP Ladislav Lörinc sa inšpiroval pri návšteve v Poľsku a myšlienku zrealizoval Sociálny podnik mestskej časti.

„Nášmu šikovnému zamestnancovi Milanovi Horváthovi to trvalo jeden pracovný deň. Potešil sa tomu, lebo je to niečo zaujímavé popri bežnej každodennej rutine kosenia,“ opisuje Padová. V súčasnosti už realizujú ďalší obrazec na neďalekej lúke. „Uvidíme, ako sa to podarí, lebo aj keď sa to nezdá, je to náročné na realizáciu. V prvom rade však musíme zabezpečiť základnú údržbu,“ dodáva hovorkyňa.

Bludisko z toho nebude

Štvorcový trávnik by časom mohol prerásť do bludisko (minimálne pre psy), no mestská časť nad ním v súčasnosti neuvažuje.

„Nebránime sa v podstate ničomu inovatívnemu, ale v prípade bludiska sa jedná o zložitejšiu a časovo náročnejšiu vec. Ak by sa našli ochotní KVP-čkári, ktorí by nám s tým pomohli, tak samozrejme to veľmi radi pre našich obyvateľov urobíme,“ dodáva Padová.

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk


reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím