16.09.19

KSK vyhodnotil kampaň Do školy na bicykli, najaktívnejší boli košickí gymnazisti

foto: Veronika Janušková

Stojan na kolobežky si v pondelok slávnostne prevzalo Gymnázium Šrobárová v Košiciach. Získalo ho za najväčší počet žiakov zapojených do kampane Do školy na bicykli. Stredná odborná škola obchodu a služieb v Michalovciach dostane od Košického samosprávneho kraja stojan na bicykle.

Do jarnej dvojtýždňovej celonárodnej kampane sa KSK zapojilo prvýkrát.

Ako povedala riaditeľka košického gymnázia Zlatica Frankovičová, zúčastnilo sa jej približne 200 žiakov z celkového počtu 474. „Prvý ročník bol z nášho pohľadu veľmi úspešný, pretože aj napriek zlému počasiu prišli na bicykli a v podstate im to zostalo ako tradícia,“ povedala s tým, že počas kampane študentov motivovalo aj získanie takzvanej Karty Petra Sagana, vďaka ktorej nemuseli z vybraného predmetu v daný deň odpovedať.

„Mali sme len jeden cyklostojan, keďže pán školník videl obrovské množstvo bicyklov opretých o stenu budovy školy, šikovne zhotovil ďalší. Preto sme teraz požiadali skôr o stojan na kolobežky, ktorý sme doteraz nemali. Študenti chodia do školy aj na kolobežkách a keď je pekné počasie, dokonca aj naše tri kolegyne,“ dodala Frankovičová.

Podľa nej je takáto aktivita prospešná z telovýchovného hľadiska, keďže sa žiaci hýbu, ale aj z toho ekologického. Pripomenula, že škola sa snaží zavádzať rôzne ekologické prvky a podporovať v žiakoch ekologické zmýšľanie.

reklamná správa

Zostaňte doma

Hygienicky pripravené a zabalené jedlo Vám prinesieme až pred dvere.

Zistite viac
 

Desiatky škôl 

Do kampane Do školy na bicykli sa zapojili desiatky škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK, ktorý projekt vyhodnotil. Ako uviedol predseda KSK Rastislav Trnka, Gymnázium Šrobárova bolo aktívne nad očakávania. „Som rád, že sa niekto v takejto veľkej miere dokáže zapojiť a zmobilizovať toľko študentov,“ povedal s tým, že cieľom je motivovať študentov k využívaniu ekologických spôsobov dopravy nielen v rámci Európskeho týždňa mobility, ale počas celého roka. Verí, že sa to rozšíri aj na iné školy a zariadenia v pôsobnosti KSK.

reklamná správa

MESTO KOŠICE INFORMUJE O OBMEDZENIACH

VIAC INFO: CALL centrum 6419 100 a pomoc@kosice.sk

Zistite viac

Čítajte viac: kosice skoly ksk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím