13.10.18

Kulturparkom rozvoniavali polievky

foto: Iveta Vaculová

Druhý októbrový víkend patrí v košickom Kulturparku už tradične polievkam od výmyslu sveta. Dnes ich tam prišli ochutnať a pritom sa aj zabaviť stovky Košičanov i návštevníkov mesta.

Polievkový festival si pripísal už svoj siedmy ročník. Podľa počtu návštevníkov i stánkov s rozvoniavajúcimi polievkami bol najúspešnejší zo všetkých. So svojimi výtvormi súťažilo až 43 tímov, ktoré sa usilovali navariť to najchutnejšie jedlo.

reklamná správa

Si kreatívny? Navrhni logo pre Košickú stanicu a vyhraj!

Hraj o zájazd do Prahy pre 2 osoby s prehliadkou Plzenského pivovaru a vreckovým 200 €.

Zistite viac

Keďže zmyslom festivalu je spoznať národy, kultúry, komunity, menšiny, ktoré sa chcú prezentovať pred celými Košičami a zaujať svojou výnimočnosťou, v stánkoch sa objavili polievky typické napríklad pre Mongolsko, Ukrajinu, Bulharsko, Poľsko, ale aj tradičné iránske, portugalské, či francúzske pochúťky. 

Nechýbal ani kultúrny program,v ktorom sa striedali detské, či seniorské súbory s vážnymi umelcami. Pestrú zábavu mali pripravenú v špeciálnom nafukovacom stane aj deti.

O tom, ktorá polievka bola najchutnejšia, rozhodovali hlasovacími lístkami priamo návštevníci. Rozhodne však zvíťazil každý, kto sa vydareného festivalu zúčastnil. Ako to na Polievkovom festivale vyzeralo vám priblíži priložená fotogaléria. 

foto: Iveta Vaculová

reklamná správa

Jaro Polaček a 37 kandidátov občianskej a pravicovej koalície.

Pridajte sa k nám, do silného tímu pre Fungujúce Košice

Zistite viac

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím