13.10.18

Kulturparkom rozvoniavali polievky

foto: Iveta Vaculová

Druhý októbrový víkend patrí v košickom Kulturparku už tradične polievkam od výmyslu sveta. Dnes ich tam prišli ochutnať a pritom sa aj zabaviť stovky Košičanov i návštevníkov mesta.

Polievkový festival si pripísal už svoj siedmy ročník. Podľa počtu návštevníkov i stánkov s rozvoniavajúcimi polievkami bol najúspešnejší zo všetkých. So svojimi výtvormi súťažilo až 43 tímov, ktoré sa usilovali navariť to najchutnejšie jedlo.

reklamná správa

Keďže zmyslom festivalu je spoznať národy, kultúry, komunity, menšiny, ktoré sa chcú prezentovať pred celými Košičami a zaujať svojou výnimočnosťou, v stánkoch sa objavili polievky typické napríklad pre Mongolsko, Ukrajinu, Bulharsko, Poľsko, ale aj tradičné iránske, portugalské, či francúzske pochúťky. 

Nechýbal ani kultúrny program,v ktorom sa striedali detské, či seniorské súbory s vážnymi umelcami. Pestrú zábavu mali pripravenú v špeciálnom nafukovacom stane aj deti.

O tom, ktorá polievka bola najchutnejšia, rozhodovali hlasovacími lístkami priamo návštevníci. Rozhodne však zvíťazil každý, kto sa vydareného festivalu zúčastnil. Ako to na Polievkovom festivale vyzeralo vám priblíži priložená fotogaléria. 

foto: Iveta Vaculová

reklamná správa

Ferko
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím