14.06.18

Kúpalisko Rumanova privíta návštevníkov s novým nerezovým bazénom

foto: Robo Hakl

Nerezový plavecký bazén za takmer 670-tisíc eur pribudol na Mestskej plavárni na Rumanovej ulici. 

Prvým kúpaliskom, ktoré malo v pláne dnes otvoriť svoje brány, je Ryba na Aničke. Na zajtra bolo pripravené odštartovať letnú sezónu aj Mestské kúpalisko.

reklamná správa

Novinkou bazén

Moderný nerezový bazén je najnovšou investíciou, ktorá spríjemní pobyt na Mestskom kúpalisku. Doterajší bol vybudovaný v 60. rokoch minulého storočia, objavili sa na ňom trhliny. Denná strata vody predstavovala aj 40 kubických metrov, teda približne 40-tisíc litrov, čo predstavuje 200 po okraj plných vaní! „Rekonštrukcia bola nevyhnutná. Nové celonerezové teleso bolo vložené do starého betónového bazénu,“ uviedol Štefan Kapusta, riaditeľ spoločnosti Tepelné hospodárstvo (TEHO). 

Bazén je v porovnaní s pôvodným o dvadsať centimetrov plytší, jeho súčasná hĺbka je 1,7 metra. 

Nový nerezový bazén na Mestskom kúpalisku je pripravený na prvých plavcov. Foto: Robo Hakl
Nový nerezový bazén na Mestskom kúpalisku je pripravený na prvých plavcov. Foto: Robo Hakl

Prispelo aj mesto

Radnica vyčlenila na rekonštrukciu dokopy 400-tisíc eur, zvyšok investovala do bazéna mestská spoločnosť TEHO. Podľa Š. Kapustu sú pripravení otvoriť kúpalisko, akonáhle to počasie dovolí. „Teplota vody v bazéne je aktuálne 22 stupňov Celzia, chceme ju mať ešte o asi dva stupne vyššiu. Verím, že otvoríme v plánovanom čase, teda v sobotu,“ dúfa Kapusta. 

reklamná správa

Ryba je v pohotovosti

Známe kúpalisko na Aničke malo prvé v meste otvoriť svoje brány. Naplánované to mali na dnešný deň. Ak aj počasie otvorenie znemožní, do práce už prídu všetci zamestnanci. „Nováčikovia si aspoň overia niektoré postupy, aby všetko po otvorení bolo v poriadku. Bazény máme vyhrievané, momentálne majú teplotu 24 stupňov. Je ale problém udržať teplotu, pretože noci sú chladné,“ konštatoval správca Rastislav Főldeš a poznamenal, že sú pripravení otvoriť areál z hodiny na hodinu.

Posledným kúpaliskom v meste, ktoré bude otvorené až koncom júna, je Červená hviezda.

Čítajte viac: kosice kupaliska

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím