15.03.17

Kúpalisko Triton prevezme TEHO

Foto: Veronika Janušková

Triton bude pre verejnosť aj tento rok otvorený, hoci Miestny podnik služieb mestskej časti Juh, ktorý ho prevádzkuje, je pred zánikom. 

Kúpalisko spravuje Mestská časť Juh od septembra 1994. Údržbu jej zabezpečoval Miestny podnik služieb. V minulosti mal na starosti známe trhovisko Blšák, no od januára je v likvidácii.

Ide o proces, pri ktorom likvidátor ustanovený samotnou spoločnosťou z majetku firmy uspokojí veriteľov a prebytok prevedie na spoločníkov, v tomto prípade len na mestskú časť. Firma potom ukončí ekonomickú činnosť a bude vymazaná.    

Mestskí poslanci  vyčlenili v rozpočte mesta na prevádzku Tritonu 18-tisíc eur. „V sezóne 2017 bude prevádzka kúpaliska Triton zabezpečovaná aj naďalej terajším správcom, teda Miestnym podnikom služieb v zmysle platnej zmluvy,“ informovala Linda Šnajdárová, hovorkyňa mesta Košice. 

Aj súdny spor 

Ak podľa nej podnik Juhu zanikne, bude správa kúpaliska riešená niektorým mestským podnikom, pravdepodobne Tepelným hospodárstvom (TEHO), ktorý už prevádzkuje Mestské kúpalisko a Červenú hviezdu.  Prevádzku Tritonu komplikuje aj súdny spor o určení vlastníckeho práva, ktorý rieši Okresný súd Košice II od roku 1997. Časť pozemkov v areáli totiž patrí súkromným vlastníkom. 

„K dnešnému dňu nebolo právoplatne rozhodnuté, preto k budúcnosti prevádzkovania kúpaliska mesto Košice nevie zaujať stanovisko,“ informovala Šnajdárová.

Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: kupaliska

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím