27.06.18

Ladislav Lörinc kandiduje na starostu Sídliska KVP

foto: Robo Hakl
DNES
Zdieľať článok:

Svoju kandidatúru na starostu košickej mestskej časti Sídlisko KVP oznámil v stredu miestny poslanec a aktivista Ladislav Lörinc. Do volieb ide ako nezávislý kandidát, preto začína so zberom podpisov voličov, zároveň pritom prebiehajú podľa neho rokovania o jeho podpore s pravicovými opozičnými stranami.

„V prípade, ak by som dostal podporu týchto pravicových strán, myslím si, že má zmysel spájať hlasy a v takom prípade by som ich podporu prijal,“ uviedol v stredu pre novinárov.

reklamná správa

Zbavte sa plastových kariet vo vašich penaženkách

Stiahnite si prvú kartu výhod v mobile na Slovensku

Zistite viac

Cíti sa byť pripravený 

Ako ďalej povedal, cíti sa byť pripravený prevziať na seba zodpovednosť a začať pozitívnu premenu mestskej časti. „Spoločne s mojím tímom ideme tvoriť, budovať, obnovovať a spájať. Verím, že máme dostatok skúseností a dobrý plán, ako spoločne s občanmi posunieme naše sídlisko vpred,“ povedal Lörinc, ktorý v miestnom zastupiteľstve pôsobí osem rokov.

Za zásadnú označil jasnú a zrozumiteľnú víziu budúceho smerovania mestskej časti, ktorá bude široko akceptovaná občanmi. Tvrdí, že roky stagnácie a nekompetentného riadenia zastavili rozvoj sídliska. Medzi základné piliere svojho programu zaradil päť priorít – dopravu, detské ihriská, zeleň, participáciu občanov na veciach verejných a fungovanie samosprávy. „Toto sú najzákladnejšie témy, ktorým sa chcem venovať. Rekonštruovať detské ihriská a športoviská v rámci sídliska pre podporu mladých rodín a detí, obnoviť zeleň a jej ďalšiu výsadbu tak, aby bolo KVP opäť najzelenším sídliskom v Košiciach. Chcem vrátiť dôveru občanov v miestny úrad a v osobu starostu, ako aj vytvoriť priestor na realizáciu ich nápadov. Som pripravený riešiť problematiku parkovania a dynamickej dopravy tak na sídlisku, ako i v meste Košice,“ vyhlásil Lörinc.

reklamná správa

Koncepcie a stratégie 

Sídlisko musí podľa neho tvoriť koncepcie a stratégie, zlepšiť svoju komunikáciu, začať diskusiu na tému verejný priestor a jeho kvalita, zmierňovať dosah klimatických zmien či hľadať alternatívne formy financovania investičných aktivít cez projekty a granty. „Ponúkam modernú, inovatívnu, otvorenú a transparentnú samosprávu, ktorá slúži svojim občanom a vo verejnom záujme vytvára podmienky pre aktívnu účasť tých, ktorí chcú zlepšovať svoje okolie,“ konštatoval Lörinc.

Náklady na svoju kampaň odhadol na 10-tisíc -12-tisíc eur, financovanie cez transparentný účet predpokladá najmä z vlastných úspor. Lörinc je prvým kandidátom na Sídlisku KVP, ktorý oficiálne oznámil svoju kandidatúru. Medzi svojich podporovateľov zaradil aj bývalého starostu tejto mestskej časti Daniela Rusnáka (KDH).

(TASR, JH)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím