10.07.18

Lekárka na košickej pohotovosti ordinovala opitá

foto: Veronika Janušková

Priamo z ambulancie odviedli lekárku novej pohotovostnej služby na Národnej triede policajti. Bola podozrivá, že je pod vplyvom alkoholu. Konateľku zariadenia celý incident mrzí. 

Polícia prijala v pondelok 9. júla na známom čísle 158 oznámenie o podozrení, že lekárka ordinuje v detskej ambulantnej pohotovostnej službe pod vplyvom alkoholu. Na miesto bola vyslaná policajná hliadka.

reklamná správa

Skončila za mrežami

„Dychovou skúškou sa potvrdilo, že službukonajúca lekárka mala  0,98 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,04 promile. Policajti ju ako podozrivú zo spáchania trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky zadržali a následne eskortovali na policajné oddelenie,“ informovala policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Lekárka teda skončila v cele policajného zaistenia. 

Musela zabezpečiť lekára

Valérii Vasiľovej, konateľke pohotovosti LSK PLUS na Národnej triede, je veľmi ľúto, čo sa stalo: „Pani doktorka ako ambulantný poskytovateľ, ktorý má s nami podpísanú zmluvu, bola rozpísaná do služieb na celý mesiac a včera to bola jej prvá služba. Doposiaľ - ešte minulý týždeň - slúžila u poskytovateľa LSPP Toryská, nemali sme dôvod pochybovať o jej spôsobilosti na výkon služby.“

Mrzí ju, že počas služby do ambulancie vošli policajti a doktorku údajne odviedli. „Mňa, ani nikoho zo spoločnosti, neinformovali o zásahu. Oznámili mi to z vedľajšej ambulancie a zabezpečila som ďalšieho slúžiaceho lekára. Ambulancia bola na chvíľu bez lekára,“ konštatovala Vasiľová, podľa ktorej by sa také niečo malo konať s privolaním zodpovedného pracovníka, aby službu zabezpečil pre prípad akútneho pacienta. Zatiaľ nevie, ako bude postupovať voči doktorke, pretože všetky informácie má sprostredkované iba z médií. 

reklamná správa

V Košiciach budú dve pohotovosti

Viac k téme

21.06.18
V Košiciach budú dve pohotovosti

Čítajte viac: krimi lekari

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím