03.05.19

Lešenie vytláča chodcov na rušnú cestu

Foto: Veronika Janušková

Na Palackého ulici prebieha oprava fasády jedného domu. Lešenie zatarasilo prakticky celý chodník. 

„Nechali približne 20 až 30 cm široký pás medzi frekventovanou cestou a zábradlím pri chodníku. Jeden človek tadiaľ prejde, no keď sa stretnú dvaja a ešte k tomu v čase, keď tadiaľ neprechádzajú autá práve najpomalšie, tak vzniká problém. Nehovoriac o mamičkách s kočíkmi,“ upozornila nás čitateľka Mária.

Neďaleko sa nachádza aj zastávka MHD, ku ktorej sa cestujúci cez lešenie nedostanú. Oslovili sme konateľa spoločnosti, ktorá má na starosti natieračské a stavebné práce na rohovom dome na adrese Krivá 2.

Tri týždne to bude takto vyzerať na Palackého ulici. Foto: Veronika Janušková
Tri týždne to bude takto vyzerať na Palackého ulici. Foto: Veronika Janušková

„Bohužiaľ, museli sme uzatvoriť tento úsek. Nemohli sme zúžiť náš pracovný priestor, kde rozrábame omietky a podobne,“ vysvetlil konateľ firmy Tumis Michal Turčaník. „Ľudia budú musieť byť trpezliví a nejaký čas prechádzať na druhú stranu,“ dodal. Lešenie postavili v pondelok, práce budú trvať približne tri týždne. Potom sa presunú na čelnú stranu domu. Podľa informácií z magistrátu firma dostala povolenie od mesta na umiestnenie lešenia na chodníku. 

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím