30.11.18

Lesníci stavajú nad Myslavou

foto: amk

Po lese nad Myslavou si chodia zabehať amatérski priaznivci zdravého pohybu z Košíc. Prednedávnom ich tam na jednom mieste prekvapili stavebné mechanizmy, ktoré sa zahryzli do terénu. 

Stroje však nielen upravovali terén. Robotníci v údolí stavali aj akúsi hrádzu. Povedali nám, že robia pre podnik Mestské lesy Košice. Zaujímalo nás, čo a prečo tam stavajú.

Stavebné stroje a robotníci v lese nad Myslavou. Foto: amk
Stavebné stroje a robotníci v lese nad Myslavou. Foto: amk

Zemné úpravy

Ako sme sa dozvedeli, Mestské lesy práve prebiehajúcim projektom vlastne zabijú tri muchy jednou ranou. „Zemné úpravy a budovaný priepust prepoja dve už existujúce  „slepé“ zvážnice (približovacie cesty pri ťažbe dreva, pozn.red.). Prepojená zvážnica bude slúžiť na lepšie sprístupnenie lesných porastov v danej lokalite a zjednodušenie obhospodarovania majetku, ktorý nám zverilo mesto Košice,“ znela odpoveď z mestského podniku.

To však nie je všetko. Podľa informácií od lesníkov bude plniť novovybudovaný priepust aj protipovodňovú funkciu. V budúcnosti plánujú na vtedy už prepojenej zvážnici rozšíriť sieť cyklotrás a turistických chodníkov, čo doterajší stav terénu neumožňoval.

reklamná správa

Nový zubár znamená novú príležitosť.

Mať zuby na mieru.

Zistite viac

Ferko
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím