19.09.18

Lokalita Košice – Bočiar je kandidátom pre Terminál intermodálnej prepravy

foto: KSK

 AKTUALIZOVANÉ 

Košický samosprávny kraj (KSK) rokoval s delegáciou z Čínskej ľudovej republiky o možnom výbere centra pre čínsko–európske vlaky.

Na základe stretnutia sa čínska vláda rozhodne, či lokalitu Košice – Bočiar posunie do užšieho výberu pre vybudovanie Terminálu intermodálnej prepravy (TIP), ktorý by mal slúžiť na import a export tovaru novou hodvábnou cestou z Číny.

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac

Koridor medzi Čínou a EÚ

S delegáciou z Čínskej ľudovej republiky, ktorú viedol zástupca generálneho riaditeľa dcérskej spoločnosti čínskych železníc Guan Xiaodong, sa stretol predseda KSK Rastislav Trnka. Hlavnou témou rokovaní bolo možné otvorenie nového hospodárskeho koridoru z Číny do krajín Európskej únie a naopak železničnou trasou prechádzajúcou cez Košice. Lokalita Košice – Bočiar je pre čínsku vládu jeden z kandidátov na vybudovanie TIP. 

V Košiciach by tak mohlo vzniknúť prekladisko tovaru s kapacitou 500-tisíc kontajnerov ročne, pričom táto iniciatíva by mala zásadný vplyv na regionálnu i národnú ekonomiku. V prípade úspechu tohto zámeru by v KSK vzniklo do päťtisíc nových pracovných miest. 

Pozitívne hodnotenie

Čínska delegácia pozitívne ohodnotila iniciatívu KSK v súvislosti s projektom Globálny logistický industriálny park. Hostia zároveň absolvovali obhliadku lokality Košice – Bočiar, kde by mohlo byť vybudované prekladisko o rozlohe 560 hektárov, a tiež prehliadku už existujúceho prekladiska spoločnosti INTERPORT PARTNERS GROUP, ktoré sa v blízkosti nachádza. 

„Táto lokalita je zároveň najvhodnejšia, keďže sa nachádza aj v územnom pláne kraja a je dlhodobo pripravovaná pre tento projekt, čo sa o iných lokalitách povedať nedá,“ uviedol Rastislav Trnka.

reklamná správa

Vodovodná je tá pravá

Nalejte si pravú vodovodnú, overte si čo o nej viete v teste VVS, a.s. a hrajte o skvelé ceny.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím