28.08.20

Lörinc: Nefungujúci magistrát. Polaček: Neplač a nezavádzaj!

Foto: Veronika Janušková

L. Lörinc vyjadril kritiku na prácu „nefungujúceho“ magistrátu v statuse na sociálnej sieti. Primátor sa nezdržal a v snahe obrániť zamestnancov v komentári vyzval starostu, aby sa miernil. Je takéto doťahovanie predstaviteľov mesta na sociálnych sieťach konštruktívne?

Starosta KVP Ladislav Lörinc (KaN) by rád začal s výstavbou parkovacích miest na Janigovej ulici. Prostriedky chce využiť z rozpočtu mestskej časti a chýba mu len súhlas vlastníka s projektovou dokumentáciou, čiže mesta, keďže KVP má pozemky len v správe.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac
 

„Liebersbriefy“ s magistrátom

Prvú oficiálnu žiadosť o vyjadrenie poslal starosta 12. februára tohto roka. Nasledovali dve urgencie – prvá v júni a naposledy 20. augusta. „Dá sa s takto ´fungujúcim´ magistrátom pracovať? Ako úrad s reálnymi kompetenciami máme viac starostí a dôležitejších povinností, ako dopisovať si ´liebersbrief´ s nefungujúcim byrokratickým aparátom. Magistrát bráni rozvoju mesta Košice. Bodka,“ uviedol okrem iného Lörinc v statuse na Facebooku.  

Foto: Veronika Janušková
Podľa Lörinca po roku a pol už potrebujú reálne riešenia, nie stretnutia, aby „sme si urobili ´čiarku´ a fotku na sociálne siete“. Foto: Veronika Janušková

Čo mu vidia na očiach... 

Primátor Jaroslav Polaček (nez.) odpovedal zo svojho súkromného profilu na rečnícku otázku starostu komentárom s nadpisom Neplač a nezavádzaj! V ňom vyzval Lörinca, aby vo svojich vyjadreniach „hamoval“ a skončil s útokmi na magistrát. 

„Všetko, čo Ti zamestnanci magistrátu vidia na očiach, Ti plnia! Dobre vieš, že problém je úplne inde a táto vec sa rieši komplexne! Stretol si sa niekoľko krát aj v tejto veci s riaditeľom magistrátu a poznáš celý postup. Problematika je o troch subjektoch, pričom je náročné nájsť kompromis. Stretnutí od februára bolo niekoľko a vieš, že hľadáme riešenie pre spokojnosť KVPčkárov,“ odpísal Polaček s tým, že začiatkom septembra sa má na Janigovej k tejto problematike uskutočniť stretnutie zainteresovaných strán. 

Starosta potom reagoval na primátora takto: „Si sa riadne opustil, akurát, že opäť od veci, lebo nevieš ani, o čom je reč. Začni robiť, prosím ťa, a prestaň brzdiť tých, ktorí robia.“

reklamná správa
 

Pokračovanie článku je na druhej strane.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím