11.10.18

Máme byť novinármi? - pýtali sa študenti

foto: Veronika Janušková

Deň patrónky školy svätej Edity Steinovej si na gymnáziu s jej menom pripomenuli včera diskusiami so zaujímavými ľuďmi a odborníkmi.

Medzi študentov zavítali psychiatrička, fyzik, starosta obce Spišský Hrhov, ale aj kňaz Peter Gombita, spevák Igor Timko či šéfredaktor portálu Peter Bárdy.  Ich prednášky prebiehali v tých istých časoch na atraktívne témy.  

„Bolo ťažké si vybrať, pretože všetky boli dosť zaujímavé. Napokon som sa rozhodla pre rozhovor so šéfredaktorom Bárdym,“ povedala študentka Naomi. 

reklamná správa

Podľa zástupcu riaditeľa Slavomíra Hribľana sa podujatie na škole konalo po štvrtýkrát. „Bolo náročné získať prednášajúcich, nakoľko majú dosť nabitý program. Komunikácia s nimi trvala dosť dlho, no napokon sa to podarilo,“ povedal. 

Spevák I. Timko občas nepustil študentov ani k slovu, s vyučovaním na škole má totiž skúsenosti. „Dával som si sám otázky, aj na ne odpovedal,“ povedal s úsmevom. Veľa otázok študentov smerovalo na Bárdyho. „Pýtali sa ma na aktuálne súvislosti okolo vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka, či sme chránení políciou aj to, či majú ísť študovať žurnalistiku. Je dobré, že majú záujem o verejné veci, tešilo ma, že to nebol môj monológ,“ povedal šéfredaktor.

reklamná správa

(HKL)
 

Čítajte viac: studenti diskusia

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím