01.04.19

Máme dve Stavby roka

foto: Veronika Janušková

Stavba Modernizácia električkových tratí v Košiciach (MET) vyhrala v súťaži Stavba roka 2018 cenu Ministerstva dopravy a výstavby SR za celospoločenský prínos v oblasti architektúry a stavebníctva.

Prihlásené stavby posudzovala a hodnotila odborná porota podľa predpísanej technickej dokumentácie. Hodnotila urbanistické, architektonické a stavebno- technické riešenie, vhodnosť použitia materiálov a výrobkov, realizáciu stavby, funkčnosť a vplyv súťažného návrhu na životné prostredie a celospoločenský prínos stavebného diela. 

reklamná správa

Všade dobre, v KLASE najvýhodnejšie!

Každý týždeň prinášame super ceny na obľúbené výrobky. ŠETRITE S KLASom!

Zistite viac

Rozhodol prínos pre mesto

Do súťaže stavbu MET prihlásil zhotoviteľ diela, spoločnosť Eurovia. „Som šťastný, že naša spoločnosť má príležitosť realizovať takéto významné stavby, ktoré dokáže oceniť aj odborná porota, a ktoré sú zároveň užitočné pre verejnosť. MET nebola jednoduchá stavba, trvala dva roky.

V Košiciach bola z predchádzajúcich etáp trošku averzia voči podobným projektom, preto som šťastný, že celý tím pod vedením košického závodu, vrátane dozorov a vedenia mesta Košice, dokázal túto stavbu zrealizovať tak, že sa podarilo skutočne zmeniť tvár verejnej dopravy v Košiciach. A mne ostáva len dúfať, že v tomto trende sa bude pokračovať,“ uviedol generálny riaditeľ spočnosti Eurovia Róbert Šinály. Poďakoval sa všetkým, ktorí sa projektu zúčastnili, a odbornej porote za udelenie ceny. 

Ocenenie za Stavbu roka 2018 získali modernizácia električiek aj most na Ružíne  Foto: Veronika Janušková
Ocenenie za Stavbu roka 2018 získali modernizácia električiek aj most na Ružíne.  Foto: Veronika Janušková

Medzi ocenenými aj most na Ružíne

Do 24. ročníka súťaže sa prihlásilo dvadsať stavieb z celého Slovenska. Z Košíc a okolia bol okrem modernizácie električkových tratí v súťaži aj most na Ružíne, ktorého rekonštrukciu mala na starosti spoločnosť Strabag, s.r.o. Stavba získala cenu za výnimočné a progresívne projektové riešenie.

reklamná správa

Nikam nemusíte chodiť

Objednajte sa do servisu komfortne a rýchlo z pohodlia svojho domova.

Zistite viac

(HUN)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím