12.07.18

Mesto: Kasína na Hlavnej majú nepovolenú reklamu

foto: Iveta Vaculová

Na Hlavnej ulici v Košiciach otvorili ďalšie kasíno. Je v historickej budove na rohu Hlavnej a Zbrojničnej ulice, na ktorú osadili výraznú reklamnú tabuľu.   

Objekt z druhej polovice 18. storočia, vedený pod názvom Mestský palác, je národnou kultúrnou pamiatkou. Otázkou preto je, či reklama nenarúša vzhľad historického jadra mesta. 

Krajský pamiatkový úrad v Košiciach tvrdí, že o zmenách fasády budovy nevie. Jeho pamiatkar Radoslav Mokriš vysvetlil, že podľa stavebného zákona vydáva povolenie na umiestnenie reklamy stavebný úrad, ktorý je hlavným povoľovacím a odvolacím orgánom aj pre umiestnenie reklamných plôch. 

Podľa zákona ale pamiatkový úrad musí v tejto veci vydať záväzné stanovisko, keďže je v stavebnom konaní dotknutým orgánom. „Ďakujeme vám za informáciu. K dnešnému dňu žiadosť o takéto záväzné stanovisko neevidujeme,“ odpísal Mokriš. 

reklamná správa

Kombinácie chutí v jednej porcii!

Jedinečné Bento Boxy nájdete iba v Koshi Sushi na Dominikánskom námestí 9.

Zistite viac

O povolenie nežiadali

Stavebný úrad patrí pod mesto Košice. To tvrdí, že majiteľ prevádzky nepožiadal o povolenie reklamnej tabule.  
„Stavebný úrad, pracovisko Košice – Staré Mesto, neeviduje žiadnu žiadosť o povolenie predmetnej reklamnej stavby na budove Hlavná 108,“ hovorí vedúci komunikačného oddelenia magistrátu Jozef Marko. 

Dodal, že stavebný úrad postupuje v takýchto prípadoch v úzkej súčinnosti s pamiatkarmi a spoločne budú riešiť aj tento problém nepovolenej reklamnej stavby.

reklamná správa

Majiteľ: Máme rozhodnutie 

Vlastník kasína ale tvrdí opak. Odvoláva sa na to, že všetky stavebné úpravy interiéru na Hlavnej 108 boli odsúhlasené pamiatkovým úradom. 

„Čo sa týka umiestnenia reklamy, zámer bol osobne konzultovaný s jeho pracovníkmi, pričom boli akceptované ich pripomienky,“ uviedol pre KOŠICE:DNES Mário Medzibrický, ktorý zastupuje maďarských majiteľov. 

Vydané rozhodnutie pamiatkového úradu podľa neho zatiaľ nenadobudlo právoplatnosť pre zdĺhavé doručovanie všetkým vlastníkom bytov a nebytových priestorov v budove. 

„Osemposchoďák“ je národnou kultúrnou pamiatkou. Nápis „Vegas“ bude na nej. foto: Iveta Vaculová
„Osemposchoďák“ je národnou kultúrnou pamiatkou. Nápis „Vegas“ bude na nej. foto: Iveta Vaculová

Ďalšia kultúrna pamiatka

V utorok montéri montovali reklamu aj na známy košický „osemposchoďák“ na rohu Hlavnej a Pribinovej ulice. Aj táto budova je národnou kultúrnou pamiatkou. Nedávno tu tiež otvorili kasíno. 

„Stavebný úrad, pracovisko Košice – Staré Mesto, neeviduje ani v tomto prípade žiadnu žiadosť na povolenie reklamnej stavby na objekte Hlavná 4,“ uviedol Marko.

reklamná správa

Vargová
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1994. Začala v Korze, pokračovala v Korzári a v auguste 2014 zakotvila v KOŠICE:DNES ako redaktorka spravodajstva a servisu.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím