12.07.18

Mesto poprelo obvinenia z rozporného predaja akcií Kositu

foto: Veronika Janušková

Vedenie mesta Košice je presvedčené, že pri prevode 29 kusov akcií zodpovedajúcich 29-percentnému podielu na základnom imaní spoločnosti KOSIT, a. s., postupovalo správne.

„Veríme, že správnosť tohto postupu potvrdí svojím rozhodnutím aj súd,“ v reakcii na žalobu, ktorú na Okresný súd Košice v tejto veci podali nezávislí poslanci mestského zastupiteľstva Jaroslav Polaček a Marcel Gibóda, to povedal vedúci komunikačného referátu mesta Košice Jozef Marko.

reklamná správa

Kombinácie chutí v jednej porcii!

Jedinečné Bento Boxy nájdete iba v Koshi Sushi na Dominikánskom námestí 9.

Zistite viac
 

Kosit: Ide o predvolebnú kampaň

Spoločnosť Kosit uviedla, že aktivity Polačeka a Gibódu vníma ako začiatok predvolebnej kampane. „Preto sa nebudeme zapájať do ich politického marketingu,“ povedala za spoločnosť Silvia Karolyiová.

Polaček a Gibóda podali v stredu 11. júla na Okresný súd Košice žalobu na mesto Košice a na maltskú spoločnosť Wood Waste Management Limited, ktorá je majoritným akcionárom Kositu. Poslanci informovali, v žalobe žiadajú súd, aby svojím rozhodnutím určil, že zmluva, ktorou mesto Košice šiesteho júla 2017 previedlo 29 percent akcií spoločnosti, a ktorou prišlo aj o spaľovňu odpadov za kúpnu cenu odsúhlasenú mestským zastupiteľstvom v Košiciach vo výške 4,61 milióna eur, je neplatná.

reklamná správa
 

Poslanci hovoria o viacerých porušeniach

Podľa poslancov Polačeka a Gibódu bol znalecký posudok neaktuálny, bol porušený zákon, Obchodný zákonník aj stanovy spoločnosti. Napádajú aj výslednú sumu, za ktorú prešlo 29 percent akcií Kositu z mesta na spoločnosť Wood Waste Management Limited. „Nazdávame sa, že mesto Košice svoj akciový podiel predalo pod cenu,“ hovoria.

Ako dvojica poslancov tvrdí, žalobu sa rozhodla podať na základe zverejnenia výročnej správy o hospodárení spoločnosti za rok 2016.

(TASR, PS)

Predaj akcií Kositu napadli na súde

Viac k téme

11.07.18
Predaj akcií Kositu napadli na súde
 

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím