02.12.19

Mesto zmenilo názor, za plaváreň ponúka 100-tisíc eur

ilustračná foto: Veronika Janušková

Začiatkom novembra predstavil primátor Jaroslav Polaček projekt spojenia Mestskej krytej plavárne s kúpaliskom Červená hviezda. Mestskej časti Staré Mesto, ktorá plaváreň vlastní, za ňu primátor ponúkol symbolické 1 euro. Podľa miestnych poslancov a riaditeľa plavárne je takáto ponuka neakceptovateľná. Mesto je teraz ochotné zaplatiť Starému Mestu maximálne 100-tisíc eur.   

Radnica vyčlenila túto sumu v návrhu rozpočtu na rok 2020 ako súčasť výdavkov na nákup pozemkov a budov za účelom majetkovoprávneho usporiadania. 

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Nejde o biznis...

„Zámer mesta odkúpiť plaváreň za sumu do 100-tisíc eur je výhodný pre všetkých zainteresovaných. Tu nejde obchodovať súkromná firma, ale mesto s jeho mestskou časťou. Čiže obom verejným inštitúciám by malo ísť o ľudí a nie o biznis,“ napísali nám z magistrátu mesta.

V prípade odsúhlasenia zámeru a kladného stanoviska poslancov v Starom Meste je mestská samospráva pripravená začať s modernizáciou plavárne a jej prepojením s kúpaliskom Červená hviezda. 

O zámere odkúpiť plaváreň za predpokladanú sumu a projekte moderného komplexu pre vodné športy bude primátor informovať mestských poslancov na rokovaní zastupiteľstva 12. decembra.

Eurová ponuka je poburujúca, tvrdí riaditeľ plavárne. Mesto pripravilo nový návrh

Viac k téme

29.11.19
Eurová ponuka je poburujúca, tvrdí riaditeľ plavárne. Mesto pripravilo nový návrh

Pracujú na projekte

„Už niekoľko mesiacov pracujeme na projekte novej plavárne. Košice majú šancu byť konečne mestom, z ktorého nám ľudia neodchádzajú za plávaním a rekreáciou do iných miest. V súčasnosti to tak, žiaľ, je. Mestská krytá plaváreň je z núdze cnosť a nie miesto, ktoré by Košičania vyhľadávali. Každoročne je v obrovskej strate a pre rozpočet Starého Mesta enormne zaťažujúca,“ napísal k zámeru magistrát. 

Eurová ponuka neprešla

Staromestskí poslanci na štvrtkovom zasadnutí finančnej komisie pôvodnú ponuku mesta vo výške jedného eura jednohlasne odmietli a neodporučili miestnemu zastupiteľstvu ju schváliť. Novým zámerom mesta a prípadnou novou ponukou sa komisia nezaoberala. Podľa slov prednostu úradu Matúša Hábera do štvrtka totiž žiadnu novú ponuku od mesta neobdržali. 

„Mestská časť nedostala žiadnu oficiálnu ponuku s cenou 100-tisíc eur,“ odpovedal nám rovnako aj v piatok večer starosta Igor Petrovčik. Od mesta sme odpoveď na otázku, či už Starému Mestu odoslali ponuku s touto sumou, zatiaľ nedostali. 

Staromestskí poslanci eurovú ponuku odmietli. Novú ponuku mestská časť zatiaľ nedostala. Foto: Veronika Janušková
Staromestskí poslanci eurovú ponuku odmietli. Novú ponuku mestská časť zatiaľ nedostala. Foto: Veronika Janušková
Cieľ - najmodernejšia plaváreň na Slovensku

Mesto je pripravené vybudovať moderný komplex pre vodné športy vrátane toboganov v troch etapách za približne šesť až osem miliónov eur. Projekt má umožniť celoročné využitie oboch areálov.

Počíta s prekrytím vodnopólového bazéna, rekonštrukciou priestorov a bazénov plavárne a vybudovaním novej bazénovej haly pre aquapark s novým 25 m zážitkovým bazénom s toboganmi s prepojením na vonkajšie prostredie.

„Poslanci mestského zastupiteľstva a Starého Mesta napokon rozhodnú o tom, či budeme mať najmodernejšiu plaváreň na Slovensku, alebo nie. O projekte sme zatiaľ informovali zdržanlivo, lebo potrebujeme dohodu s mestskou časťou. Teraz je loptička na strane Starého Mesta a jeho starostu,“ dodal magistrát.


reklamná správa
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím