12.09.16

Kontroverzného novinára Martina Daňa spacifikovali policajti. Skončil v nemocnici

Na dnešnom  mestskom zastupiteľstve sa zúčastnil aj známy investigatívny novinár Martin Daňo, ktorý sa na mieste dostal do konfliktu s políciou. Situáciu vystihujú nižšie uvedené fotografie. Rozhovor s Martinom Daňom a jeho stret so zástupcom Magistrátu mesta Košice si môžete pozrieť v našom zázname zo zákulisia zasadnutia mestského zastupiteľstva nižšie alebo na facebookovom profile košice:dnes. Mestské zastupiteľstvo v Košiciach dnes sprevádzajú mnohé bezpečnostné opatrenia. Mestská aj štátna polícia kontroluje vstup na magistrát, previerkami prešli obyvatelia aj novinári. Pri vstupe do rokovacej miestnosti sa policajtom pravdepodobne nepáčil preukaz Martina Daňa, ktorý je známy napríklad súdnym sporom s ministrom Jánom Počiatkom, v ktorom ho zastupuje exminister spravodlivosti Daniel Lipšic. Daňovi sa podarilo vkĺznuť aj napriek zadržiavaniu políciou. V rokovacej miestnosti prebehol po stoloch, policajti ho však spacifikovali. „Povedal som po príchode názor na Rašiho zlodejskú politiku a hneď som sa dostal na zoznam nežiadúcich novinárov. Nakoniec som skončil v nemocnici,“ napísal Daňo na sociálnej sieti. Zadržiavanie Daňa si môžete pozrieť v našom live vysielaní od 39. minúty.  
zásah polície v zasadaèke magistrátu v Košiciach
zásah polície v zasadaèke magistrátu v Košiciach
zásah polície v zasadaèke magistrátu v Košiciach
daňo_2veja
daňo_3veja
daňo4veja
daňo5veja
Foto: TASR, Veronika Janušková TASR  
DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím