19.06.20

Minister odovzdal zlatú plaketu bývalému riaditeľovi T-Systems

foto: Lemur

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok dnes ocenil (19.6) bývalého generálneho riaditeľa T-Systems Daniela Giebela. Zlatú plaketu získal za osobnú angažovanosť pri rozvoji inovácií. Aj keď v Košiciach pôsobí päť rokov, zo slovenčiny sa veľa na neho nenalepilo. 

Prvé kroky ministra rezortu zahraničných vecí smerovali na stretnutie s predstaviteľmi mesta Košice v Historickej radnici. Zároveň navštívil najväčšieho IT zamestnávateľa v regióne východného Slovenska. 

reklamná správa

NAJLEPŠIE SUSHI V KOŠICIACH!

Objednajte si skvelé sushi, rameny, čerstvé cestoviny, pikantné curry a pochutnajte si s KOSHI SUSHI

Zistite viac
 

Podčiarknuté vlastným rukopisom

Súčasťou jeho návštevy bolo aj slávnostné odovzdávanie Zlatej plakety ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. D. Giebela ocenil za osobnú angažovanosť pri rozvoji inovácií a znalostnej ekonomiky na Slovensku. Podľa jeho slov zohral kľúčovú úlohu v rozvoji firmy, ktorá je dnes na vrchole.

„Tím internacionalizuje a v celej spoločnosti vidieť jeho veľmi jasný rukopis. Ako minister zahraničných vecí som sa ho rozhodol symbolicky oceniť a poďakovať sa mu za jeho prácu. Spoločnosť je v Košiciach strategickým zamestnávateľom a zároveň je mimoriadne významná z pohľadu celej republiky,” vysvetlil Korčok, ktorý odovzdal svoju prvú medailu, ktorú v ministerskej pozícii udelil.

Potenciál u východniarov

Giebel sa získaním ocenenia cítil poctený. „Vidím významný potenciál u ľudí vo východoslovenskom regióne poskytovať služby globálnym klientom. Je to dobrá správa pre svet, ktorý oceňuje kvalitu prichádzajúcu zo Slovenska nielen v automobilovom priemysle, ale aj v oblasti IT,” uviedol bývalý riaditeľ T-Systems, ktorý sa po päťročnom pôsobení v metropole východu presúva v rámci koncernu do Holandska.

„Gadžo“

Aj keď sa za ten čas stali Košice domovom pre neho a jeho rodinu, zo slovenčiny sa toho nestihol veľa naučiť. „Moja manželka a tri deti vedia po slovensky viac ako ja. Mrzí ma to, ale keď v tíme nie ste nútení rozprávať po slovensky a vašim jazykom je angličtina a nemčina...“ obhajuje sa Giebel. Spomenul si však na svoje prvé východniarske slovo, ktoré sa v Košiciach naučil. „Okrem rôznych pracovných výrazov, to bolo slovo ´gadžo´,“ hovorí so smiechom Angličan. 

Podľa viceprezidenta Telekomu IT je Giebelove ocenenie symbolickým zavŕšením jeho dlhodobej práce a rovnako aj ocenením celej spoločnosti. „Rovnako ho táto cena radí medzi kľúčové osobnosti hospodárskeho života a je poďakovaním sa za jeho prácu s pozitívnym vplyvom na región,” zhrnul Juraj Girman, viceprezident Telekom IT.

Kto je Daniel Giebel

Profesionálnu kariéru v spoločnosti T-Systems začal v roku 2001 pôsobením na rôznych pozíciách zameraných na refinancovanie služieb, zmenu portfólia a konštrukčné riešenia. Viedol tím odborníkov zameraných na tvorbu technologických riešení pre globálnych klientov v oblasti služieb koncového užívateľa. 

V roku 2011odišiel z Nemecka do Veľkej Británie, kde nastúpil na post viceprezidenta produkcie, neskôr viceprezidenta služieb pre britských zákazníkov. O pär rokov neskôr sa stal generálnym riaditeľom štvortisícovej spoločnosti T-Systems Slovakia, so sídlom v Košiciach, poskytujúcej nepretržité informačno-komunikačné služby zákazníkom po celom svete. V máji 2020 prijal pozíciu Global Delivery Executive pre zákazníka Shell v T-Systems International GmbH. 

 

reklamná správa
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím