02.08.17

Moldavskú uzavreli skôr

foto: Veronika Janušková

Zmeny v doprave na Moldavskej ulici košickí vodiči očakávali  pre modernizáciu električkových tratí až na budúci rok. Od včera večera si obmedzenia na veľkej kruhovej križovatke môžu vyskúšať skôr. 

Postarali sa o to pracovníci spoločnosti Tepláreň Košice (TEKO), ktorí musia v týchto miestach opraviť horúcovodné potrubie. Havarijná oprava potrvá dva mesiace, od 1. augusta do 2. októbra. 

„Práce, ktoré súvisia s obmedzením dopravy, sú naplánované na august. Oprava potrubia sa začne v zeleni kruhového objazdu pri koľajniciach električiek. Jej trasa bude križovať komunikáciu kruhového objazdu dvakrát,“ upozorňujú verejnosť TEKO.  

Práce na Moldavskej prebiehali aj včera. Čiastočná uzávierka dopravy mala začať platiť večer. foto: Veronika Janušková
Práce na Moldavskej prebiehali aj včera. Čiastočná uzávierka dopravy mala začať platiť večer. foto: Veronika Janušková

Najprv k Optime, potom na Terasu

V termíne od 1. do 16. augusta bude uzatvorený priamy smer v kruhovom objazde od Moldavskej ulice v smere na obchodné centrum Optima a Moldavu. Od 17. augusta do 2. septembra bude uzatvorený výjazd z kruhového objazdu od Steel Arény na Moldavskej ulici smerom na Triedu SNP, teda na sídlisko Terasa.

reklamná správa

Čiastočnú uzávierku ciest schválil správca komunikácií, teda Mesto Košice, po tom, čo mu pracovníci TEKO predložili políciou odobrený projekt dočasného dopravného značenia.

foto: Veronika Janušková
foto: Veronika Janušková

Dodávku neprerušia 

„Napriek schválenému termínu do začiatku októbra plánujeme opravu horúcovodu v cestnej komunikácii ukončiť do začiatku školského roka, kedy sa očakáva nárast dopravného zaťaženia v meste,“ sľubuje mestský podnik. Práce v kruhovom objazde vrátane povrchových úprav plánujú teplári ukončiť do konca októbra. Na dodávku tepla pre Košičanov nebudú mať podľa TEKO tieto práce žiadny vplyv.

foto: Veronika Janušková
foto: Veronika Janušková

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím