26.09.20

Na Jazere vyhodili do vzduchu bankomat

Foto: Veronika Janušková

AKTUALIZOVANÉ 

V sobotu (26.9.) nad ránom bol v mestskej časti nad Jazerom na Bukoveckej ulici výbušninou poškodený bankomat a časť budovy, v ktorej banka sídli. Za výbuchom sú dvaja páchatelia, no hotovosť sa im nepodarilo ukradnúť.

K udalosti malo došlo krátko pred treťou hodinou nočnou.

„Približne o 02:50 hod. dvaja neznámi páchatelia zaútočili bližšie nešpecifikovanou výbušninou na bankomat našej pobočky v Košiciach. Pri tomto pokuse poškodili značnú časť exteriéru a interiéru pobočky. Hotovosť z bankomatu však odcudzená nebola,“ uviedol pre KOŠICE:DNES PR manažér VÚB banky Dominik Miša s tým, že páchatelia sa po výbuchu pravdepodobne nevedeli dostať k bankomatu. „Bolo tam množstvo sutín, ťažko povedať, čo sa ďalej stalo,“ dodal Miša. Pri tejto udalosti sa nikto nezranil.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Po páchateľoch pátrajú

Podľa doterajších zistení polície explózia poškodila sklenenú stenu pobočky banky a zariadenia vo vnútri. „Taktiež došlo k poškodeniu motorového vozidla zn. Peugeot, ktoré bolo zaparkované pred pobočkou. Banke vznikla celková škoda predbežne vyčíslená na 90-tisíc eur. Páchateľom sa nepodarilo ukradnúť žiadnu finančnú hotovosť a z miesta činu ušli,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mésarová.

Polícia miesto udalosti zadokumentovala a vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin krádeže v štádiu pokusu a zločin poškodzovania cudzej veci, spáchaných formou spolupáchateľstva. Polícia po páchateľoch intenzívne pátra.  


Foto: IH/Veronika Janušková 

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

reklamná správa

Zdravie a bezpečnosť sú prioritou

VVS, a.s. zodpovedne pristupuje k zabezpečovaniu bezpečnosti svojich zamestnancov aj odberateľov.

Zistite viac
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím