13.01.20

Na Krosnianskej zhorela Alfa Romeo

foto: Veronika Janušková

Poriadne ohnivý začiatok týždňa mali v pondelok (13. 1.) skoro ráno košickí hasiči. Museli totiž likvidovať plamene šľahajúce zo zaparkovaného auta.

Požiar na Sídlisku Dargovských hrdinov ohlásili domáci hasičom krátko po pol štvrtej ráno. Na parkovisko na Krosnianskej ulici sa okamžite vydalo päť hasičov s cisternou.

„Po príchode na miesto chlapi zistili, že v plameňoch je auto značky Alfa Romeo. Oheň uhasili prúdom vody. Sálavé teplo však už stihlo poškodiť aj vedľa stojace vozidlo Škoda Octavia patriace jednej z autoškôl,“ opísal nám zásah hasičov ich okresný riaditeľ Tomáš Bérzetei.

Škodu na autách predbežne odhadli na 2 700 eur. Vozidlo Alfa Romeo síce plamene poriadne zdevastovali, išlo však o staršie vozidlo vyrobené v roku 2005.

Skorá hodina požiaru síce naznačovala, že by mohlo ísť o úmyselné podpálenie. Plamene totiž úplne zničili nielen motorovú časť, ale aj interiér auta. Hasiči to však napokon vylúčili. „Zisťovateľ príčin požiarov skonštatoval, že oheň zapríčinil skrat v elektroinštalácii vozidla,“ tvrdí T. Bérzetei.

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac
 

Foto: Veronika Janušková 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím