16.08.17

Na KVP opäť vyzvali starostu na odchod

foto: Iveta Vaculová

Poslanci miestneho zastupiteľstva mestskej časti KVP dnes na rokovaní opätovne vyzvali starostu Alfonza Halenára (nezávislý), aby zvážil svoje zotrvanie vo funkcii. Ako dôvody uviedli presťahovanie kontrolórky Anny Hókovej do priestoru pre upratovačky, odvolanie zástupkyne starostu Márie Gamcovej aj zdržiavanie v otázkach výstavby Senior domu, prenájmu mobilnej ľadovej plochy a zabezoečení realizácie projektu zákazu parkovania vozidiel nad 5 metrov v čase od 16.00 do 7.00. 

"Opätovne žiadame starostu Mestskej časti Košice – Sídlisko KVP, Ing. Alfonza Halenára, aby zvážil svoje zotrvanie vo funkcii starostu Mestskej časti Košice – Sídlisko KVP, nakoľko on sám je prekážkou rozvoja nášho sídliska. Výsledkom jeho trojročnej nekompetentnej práce na pozícii starostu je minimálne 20 zamestnancov, ktorí opustili Miestny úrad, odvolanie zástupkyne starostu, zastrašovanie kontrolórky Mestskej časti a 13 poslancov, ktorí jednotne a svorne žiadajú jeho odchod. Sídlisko je v marazme a samospráva pod vedením Ing. Alfonza Halenára nedokáže efektívne a riadne plniť svoje základné úlohy a riešiť každodenné problémy svojich občanov. Spoločným menovateľom týchto problémov je pritom jedine a výhradne osoba starostu Mestskej časti Košice – Sídlisko KVP, Ing. Alfonza Halenára, ktorý evidentne nezvláda výkon svojej funkcie, do ktorej bol občanmi zvolený," píšu všetci 13 poslanci v otvorenom liste. 

Starosta Halenár však kritiku odmietol. Opätovne zopakoval, že kontrolórku presťahoval z kapacitných dôvodov a Gamcovú odvolal, lebo prekračovala svoje právomoci. Tiež si nemyslí, že v ďalších spomínaných bodoch nekoná. Počas svojej reči sa tiež nevyhol útoku na médiá. 

foto: Iveta Vaculová

reklamná správa

Zostaňte doma

Hygienicky pripravené a zabalené jedlo Vám prinesieme až pred dvere.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím