12.10.18

Na miestnom úrade v časti Nad jazerom tiekla krv darcov

Foto: Veronika Janušková

Desiatky darcov prilákala piatková Jazerská kvapka krvi v košickej mestskej časti Nad jazerom. Na mobilný odber na miestnom úrade prišli dopoludnia darovať svoju krv tým, ktorí ju potrebujú. Išlo v poradí o tretí ročník akcie, ktorá má počas roka tradične svoj marcový a októbrový termín.

„Spolu prišlo 58 darcov, z toho vyradených bolo 25. Odber prebiehal v poriadku, neboli žiadne problémy alebo vážne kolapsy,“ uviedla lekárka Zuzana Marcinová z Národnej transfúznej služby. Prišli aj prvodarcovia, a to najmä zo strednej odbornej školy na Bukoveckej ulici, viacerí však boli vyradení z odberu, k dôvodom patrila aj nízka hladina hemoglobínu.

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac

Podľa miestneho úradu prišlo za doterajšie obdobie Jazerskej kvapky krvi darovať vzácnu tekutinu už viac ako 200 ľudí. Do kresla pred zdravotníkmi si sadli aj dlhoroční darcovia, niektorí poskytli krv už viac ako 70-krát.

K blížiacim sa akciám na podporu darcovstva krvi patrí Študentská kvapka krvi, ktorá sa začína 15. októbra a potrvá až do 16. novembra 2018.

(TASR, SŠ)

Čítajte viac: darovanie krvi

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím