13.08.19

Na mol ožratý šofér sa nevmestil na cestu

foto: KR PZ
Ferko
Ľubomír Ferko
redaktor
Zdieľať článok:

Tak tu už rozum naozaj zostáva stáť. Výzvy polície ani články v médiách nepomáhajú, alkohol za volantom je stále tragédiou našich ciest. 

Už o deviatej ráno bol dnes 34-ročný Pavol z Budkoviec v okrese Michalovce na mol, napriek tomu si sadol za volant! Dopadlo to tak, ako sa dalo čakať – doslova sa nevmestil na cestu. „Na rovnom úseku zišiel s vozidlom mimo vozovky do priekopy, kde ostal stáť. Rýchla zdravotná pomoc ho previezla do nemocnice v Michalovciach, kde ho ošetrili,“ informovali policajti na facebookovej stránke. 

reklamná správa

Stiahnite si prvú kartu výhod v mobile na Slovensku

S aplikáciou NAŠAKARTA v Beauty expert zlava na služby 10%

Zistite viac

Príčina nehody bola po dychovej skúške jasná. V Pavlovom dychu namerali 2,94 promile alkoholu! Niet sa čomu čudovať, že ho muži zákona hneď zadržali a prišiel aj o vodičský preukaz. 

Zarážajúca bola aj pondelková bilancia dopravných kontrol v Košiciach a okolí. Krátko po piatej ráno šoféroval v Košiciach svoj Volkswagen Polo 53-ročný Imrich napriek tomu, že ešte nestihol vytriezvieť – namerali mu 1,15 promile. O niekoľko hodín neskôr kontrolovali v Ždani 48-ročného Jána na ďalšom pole – 1,46 promile. V ten istý deň večer zastavili pri Kechneci fabiu so 47-ročným Jánom za volantom – 1,69 promile.

Všetkým trom opilcom policajti zadržali vodičské preukazy a všetci sa budú musieť zodpovedať za prečin ohrozenia po vplyvom návykovej látky, za ktorý im hrozí až ročná basa.  

reklamná správa

Zbavte sa plastových kariet vo vašich penaženkách

Stiahnite si prvú kartu výhod v mobile na Slovensku

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím