13.08.19

Na mol ožratý šofér sa nevmestil na cestu

foto: KR PZ

Tak tu už rozum naozaj zostáva stáť. Výzvy polície ani články v médiách nepomáhajú, alkohol za volantom je stále tragédiou našich ciest. 

Už o deviatej ráno bol dnes 34-ročný Pavol z Budkoviec v okrese Michalovce na mol, napriek tomu si sadol za volant! Dopadlo to tak, ako sa dalo čakať – doslova sa nevmestil na cestu. „Na rovnom úseku zišiel s vozidlom mimo vozovky do priekopy, kde ostal stáť. Rýchla zdravotná pomoc ho previezla do nemocnice v Michalovciach, kde ho ošetrili,“ informovali policajti na facebookovej stránke. 

reklamná správa

Príčina nehody bola po dychovej skúške jasná. V Pavlovom dychu namerali 2,94 promile alkoholu! Niet sa čomu čudovať, že ho muži zákona hneď zadržali a prišiel aj o vodičský preukaz. 

Zarážajúca bola aj pondelková bilancia dopravných kontrol v Košiciach a okolí. Krátko po piatej ráno šoféroval v Košiciach svoj Volkswagen Polo 53-ročný Imrich napriek tomu, že ešte nestihol vytriezvieť – namerali mu 1,15 promile. O niekoľko hodín neskôr kontrolovali v Ždani 48-ročného Jána na ďalšom pole – 1,46 promile. V ten istý deň večer zastavili pri Kechneci fabiu so 47-ročným Jánom za volantom – 1,69 promile.

Všetkým trom opilcom policajti zadržali vodičské preukazy a všetci sa budú musieť zodpovedať za prečin ohrozenia po vplyvom návykovej látky, za ktorý im hrozí až ročná basa.  

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím