09.09.20

Na ochorenie COVID-19 zomrelo na Slovensku mladé dievča

ilustračné foto: TASR

 AKTUALIZOVANÉ 

Na nový koronavírus zomrelo na Slovensku mladé dievča. Pred rokovaním vlády to potvrdil minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO).

Dievča malo podľa neho aj iné zdravotné ťažkosti a veľký stupeň obezity, čo je rizikový faktor pri nákaze ochorením COVID-19.

To, či bol dievčaťu podaný liek s účinnou látkou remdezivir, Krajčí komentovať nechcel.

reklamná správa

V Košiciach teraz s bonusom až do 27%!

Pozrite si špeciálnu ponuku skladových vozidiel Audi v Moris Slovakia.

Zistite viac

Ako uvádza denník Nový čas, len 15-ročné dievča zomrelo vo Fakultnej nemocnici v Nitre.

„Môžeme potvrdiť, že sme počas víkendu prijali na Kliniku detí a dorastu polymorbídnu pacientku so závažnými chronickými ochoreniami, ktorá bola pozitívne testovaná na COVID-19 a následné preložená na Infekčnú kliniku, kde zomrela. Presnú príčinu úmrtia bude možné určiť až po pitve zosnulej,“ uviedla hovorkyňa Fakultnej nemocnice Nitra, Tatiana Kubinec pre Nový čas. 

Na Slovensku v utorok (8. 9.) pribudlo 161 nakazených novým koronavírusom, ich celkový počet tak stúpol na 4 888. Laboratóriá otestovali 5 309 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 34 pacientov.

Slovensko opäť hlási trojciferné číslo nakazených

Viac k téme

09.09.20
Slovensko opäť hlási trojciferné číslo nakazených

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím