05.05.20

Na Schumachera na Južnej triede sa hral majiteľ Arény sršňov

Foto: FB Polícia SR - Košický kraj

Polícia stále častejšie informuje o vodičoch, ktorí na cestách výrazne prekročili rýchlosť. Medzi takýchto rekordérov v Košiciach určite patrí šofér, ktorý na Južnej triede prekročil dovolenú rýchlosť o 147 kilometrov za hodinu.

Ako sme sa dozvedeli, za volantom luxusného auta Porsche v nedeľu 22. marca ráno sedel známy Košičan, majiteľ zimného štadióna Aréna sršňov na Sídlisku KVP Marek Mergleský. Privysokú rýchlosť mu namerali na Južnej triede v úseku, kde je povolená päťdesiatka, hneď dvakrát krátko po sebe – raz to bolo 164 a raz 197 kilometrov za hodinu.

Ponáhľal sa po kľúče od štadióna

Sám Marek Mergleský priznáva, že šiel až príliš rýchlo. „Bolo to v nedeľu ráno v čase, keď už začali platiť opatrenia pre koronakrízu a ľudia sedeli väčšinou doma. Štvorprúdová cesta bola úplne prázdna, mám silné auto, tak som to nedomyslel a šliapol som poriadne na plyn. Zabudol som totiž doma kľúče od štadióna, kde sme robili úpravy a čakali ma tam v studenom počasí ľudia. Keď som to zistil, tak som sa ponáhľal, prázdne cesty lákali a dupol som na to. Azda v tom bola aj túžba za bezpečných podmienok vyskúšať, na čo auto má. Raz ma namerali, keď som šiel domov po kľúče, druhýkrát, keď som sa náhlil späť do práce,“ tvrdí M. Mergleský.

Podľa vlastných slov by určite nešiel tak rýchlo v mieste, kde je napríklad škola či kostol, kade chodia ľudia, alebo počas pracovného týždňa. Bolo to však v nedeľu ráno a na úseku, kde je podľa neho päťdesiatka zbytočná.

Marek Mergleský tvrdí, že na mieste, kde sa pohybujú ľudia, by tak rýchlo nešiel. Foto: Veronika Janušková
Marek Mergleský tvrdí, že na mieste, kde sa pohybujú ľudia, by tak rýchlo nešiel. Foto: Veronika Janušková

Čaká na pozdrav od polície

„Trest zatiaľ nepoznám, pretože v čase koronakrízy na cestách nezastavujú, pozdrav príde rovno domov a mne zatiaľ nič neprišlo. Prijmem ho však, pretože viem, že som urobil chybu, ľutujem to a verejnosti som sa za to aj ospravedlnil na sociálnej sieti,“ sype si popol na hlavu majiteľ Arény sršňov.

Má však výhrady voči tomu, že policajti na tomto mieste, kde je široko-ďaleko výhľad, široká cesta a priemyselná zóna, merajú vždy v nedeľu ráno. Dostal aj ďalšiu pokutu, keď začiatkom roka na Prešovskej ceste prekročil rýchlosť o 26 kilometrov, a aj vtedy to bolo v nedeľu ráno na úplne prázdnej ceste.

reklamná správa
 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím