08.11.18

Na technologickej konferencii v Košiciach sa stretli lídri v inováciách

zdroj: TASR

Na dvojdňovej technologickej konferencii SlovakiaTech Forum – Expo Košice 2018 sa predstaví viac než 30 spíkrov zo Slovenska a zahraničia, zaregistrovaných je vyše 300 hostí.

Ako na štvrtkovom brífingu povedal organizátor podujatia, prezident neziskovej organizácie Slovak Invest a SlovakiaTech a bývalý minister hospodárstva Juraj Miškov, podarilo sa zlúčiť štátnu správu, vedeckú a akademickú obec a súkromné firmy.

„Konferencia má byť akousi národnou platformou dialógu pre tvorcov politík, čo je štátna správa, pre tých, ktorí tieto inovácie prinášajú – to sú vedecké, výskumné, vývojové (inštitúcie - pozn. red.), aj tých, ktorí samotné inovácie implementujú v praxi, čiže súkromné firmy,“ uviedol.

reklamná správa

Príďte sa zabaviť na galavečer H2o OK Slovakia

Lístky v predpredaji na kúpalisku Červená hviezda

Zistite viac
 

Výučba už na základných školách 

Medzinárodná odborná konferencia a v ďalších ročníkoch nadväzujúci prezentačný veľtrh firiem sa venuje témam ako budúcnosť inteligentného priemyslu, integrovanej automatizácii a digitálnej transformácii slovenského priemyslu, inováciám v energetike - najmä vo vzťahu k životnému prostrediu, a budúcnosti práce i vzdelávania v štvrtej priemyselnej revolúcii. Inšpiráciou pre SlovakiaTech sú svetové veľtrhy ako London Tech Week a Hannover Messe v Nemecku.

Podujatia sa zúčastnil aj minister hospodárstva Peter Žiga, ktorý v rámci svojho vystúpenia predstavil nový akčný plán vlády pre Smart Industry. Ako povedal, vytypovaných je päť oblastí, v rámci ktorých sa Slovensko musí pohnúť dopredu. „Musíme sa pohnúť napríklad v samotnom priemysle, digitalizácii, v IT sektore, vo výučbe ľudí už na základných školách. Tam vidíme najvyšší progres, tam sa začína celé myslenie umelej inteligencie, ktorá sa prepája s ľudským potenciálom,“ povedal.

reklamná správa

Košice majú veľký potenciál 

Medzi top spíkrov patria Radoslav Danilák, ktorý prednášal na tému Integrovaná automatizácia a digitálna transformácia priemyslu SR, a nemecký futurista a vizionár Nils Müller z Nemecka. Podľa neho majú Košice veľký potenciál v oblasti nových technologických trendov. „Toto mesto je naozaj pripravené na transformáciu, ktorá nastane v oblasti technológií,“ povedal s tým, že je dôležité zamerať sa nielen na výrobu a plánovanie, ale aj na vzdelávanie v oblasti technológií.

„Ide o IoT, teda internet vecí, umelú inteligenciu, outernet, rozšírenú realitu, virtuálnu realitu, blockchain. Toto sú trendy, ktoré zmenia existujúce produkčné kapacity, existujúcu výrobu, ale takisto existujúce obchodné a výrobné modely,“ povedal Müller. Konferencia SlovakiaTech Forum – Expo Košice 2018 sa koná vo štvrtok a v piatok (9. 11.).


Foto: TASR

(TASR, ROČ)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím